Є думка

Супрун заявляє, що 69% українців самолікуються через дорогі лікарні. А може через доступ до ліків?

Задумчевый врач сложил руки, медпросвіта

В.о. міністра Уляна Супрун заявила, що безкоштовна медицина – це багаторічна брехня, а самолікуванням займаються, тому що в «лікарнях платять усі».

Та чи багато українці платять за відвідування терапевта, сімейного лікаря чи педіатра? Первинна ланка, до якою звертаються з грипом, ГРВІ чи іншими не важкими захворюваннями ніколи не потребувала великих затрат. Більше того, в основному сплачували кошти за те, що їхали до лікарні. А інколи просто можна викликати лікаря на дім. Максимум, що сплачував пацієнт – це подяка, яку він захоче на добровільній основі.

«Безкоштовна медицина в Україні — це багаторічна брехня, адже в лікарнях платять усі. І дорого. Кожному другому українцю не під силу оплатити вартість “безкоштовного” лікування, тому він відмовляється від нього або відкладає на потім. Як результат — 69% українців займаються самолікуванням через брак коштів. Нам потрібні серйозні рішучі зміни. Насамперед — зміни моделі фінансування системи охорони здоров’я. Законопроекти №6327 та №6604 допоможуть створити умови для того, щоби медична система гарантувала захист своїх громадян», — написала Супрун.

Але ж не у доступності первинної ланки проблеми. І не через дорогих лікарів люди займаються самолікуванням. А через забубони, які їм несуть з телебачення одіозні політики, чи навіть представники Міністерства.

Люди лікуються самостійно, через те, що майже всі ліки можна купувати без рецепту. А від простуди порекомендує фармацевт. А ще можна глянути, що там в інтернеті і замовити. А те, що потрібна діагностувати пацієнта – він не думаю. Бо українці — розумна нація, ми все самі знаємо… А от американці тупі! В них навіть голку без рецепту не купиш, тому і йдуть до своїх сімейних лікарів!

«Держава реально буде сплачувати за медичні послуги, надані кожному українцю. Первинна, екстрена та паліативна допомога покриватимуться державою на 100%.» — написала чиновниця МОЗ

А до того не покривались? Лікарі чекають на пацієнтів в свій час, поглянуть, послухають, полікують. На первинці нема проблем з грошима. Та і не було.

Комментировать

Нажмите для комментария