Новини

Супрун заявляє про неефективне використання держкоштів деякими медзакладами

В.о. міністра Уляна Супрун заявила, що державні кошти, що виділяються на фінансування медичних закладів, в багатьох випадках використовуються неефективно.

«Коли установа знаходиться у підпорядкуванні Міністерства — вона має виконувати державну функцію. На неї виділяється фінансування платників податків з усієї країни, вона має більше території та будівель у розпорядженні та більше можливостей. Проте часто ці можливості не використовуються на повну або ж знаходяться в дуже занедбаному стані» — заявила пані Супрун.

В. Рабинович: Супрун – одна из крупнейших нарушителей украинских законов за всю историю нашей независимости

Такого висновку вона надійшла після заслуховування звітів головних лікарів. Зокрема, неефективно працюють, на думку міністра, Центр репродуктитвноїмедиини в Харкові, ОХМАТДИТ, Радіаційний діспансер.

«Центр репродуктивної медицини в Харкові зараз функціонує здебільшого як пологовий будинок для міста та області. Хоча фінансування отримує з державного бюджету та має працювати на користь всіх громадян. Одна з небагатьох їхніх унікальних послуг — штучне запліднення. Утім, таких звернень від пацієнтів там набагато менше, ніж щодо пологів. Це неефективне витрачання державних коштів, які мали б ти на наукові дослідження або унікальні медичні послуги, які неможливо отримати в кожному пологовому будинку.

Або Національна дитяча лікарня Охматдит. Це найбільша дитяча лікарня країни, яка надає високоспеціалізовану допомогу для дітей, яким більше ніде не можуть допомогти. Втім, вони також працюють зараз як травмпункт для дітей з усього Києва, хоча в місті є достатньо травмпунктів. Розумію батьків, які хочуть найкращу допомогу своїм дітям. Проте це дуже перевантажує лікарів Охматдиту.

Ще один приклад — Радіаційний диспансер. Його побудували після Чорнобильської катастрофи, щоби рятувати людей, які зазнали прямого впливу радіації. Проте зараз таке лікування вже не потрібне. Сам диспансер існує скоріше, як санаторій. Там проводять сумнівні маніпуляції, як аромо чи магнітотерапія. Що зовсім неефективно. При цьому займають величезну територію.

Пані міністр відзначає, що поки це ще тільки поодинокі приклади. Але вона передбачає, що в подальшому таких прикладів буде більше. Тому вже зараз можна зробити висновки, що лікарні мають бути переформатовані, аби стати більш ефективними в фінансовому плані.

«Продовжуватимемо заслуховування звітів і підозрюю, що таких прикладів буде багато. Разом зі змінами системи охорони здоров’я будемо переглядати функції державних установ. Їм треба зосередитися або на високоспеціалізованій допомозі, або на науковій роботі або на специфічних медичних послугах. Адже всі ресурси мають використовуватися максимально ефективно» — написала У. Супрун на сторінці в ФБ..

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook