Новини

Супрун заявляє про 100% забезпечення дітей необхідними вакцинами

Під час засідання Кабінету міністрів України в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що закупівлі дозволили створити запас для виконання повної планової вакцинації дітей.

«Вперше за 7 років в Україні є 100% вакцин для планової вакцинації дітей. Ми також закупили додаткові вакцини, щоб ми змогли вакцинувати дорослих проти кору, тому що в нас зараз спалахи кору. Є деякі дорослі, які не вакциновані досі, але в більшості це для тих хто у високій групі ризику – викладачі, медичні працівники. Також в нас є додаткові вакцини для дітей, які за останні 7 років не були вакциновані», — заявляє Уляна Супрун.

Одразу треба зазначити, що повна забезпеченість не гарантує виконання планової вакцинації серед дітей. За оцінками експертів ВООЗ, в Україні досі спостерігається тенденція до відмови від вакцинації. В першу чергу це пов’язано з низьким рівнем інформованості, яку має забезпечувати державні органи влади. По-друге, фактична відсутність інформації щодо самих вакцин.

Первинну допомогу надаватимуть без декларацій для пацієнтів у невідкладному стані

В той же час МОЗ заявляє, що всі вакцини ліцензовані, мають належний рівень якості та безпечні.

«Все, що є за календарем щеплень, сьогодні є в запасах для того, щоб зробити дитині відповідне щеплення, як це потребується для її безпеки. Нам потрібно до цього повертатись, тому що ми бачимо, що через те, що пропустили 5-7 років назад, в нас сьогодні є епідемії. І ці епідемії виникли не через те, що зараз сталось, а тому що, коли потрібно було не зробили щеплення, її просто не зробили», — пояснює Супрун.

МОЗ скорочує перелік інформації у деклараціяї до одного аркушу

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook