Новини

Супрун запевняє, що для реформи доступно 56 000 лікарів первинної ланки

Під час інтерв’ю кореспондент «Сегодня» повідомив Супрун, що на цей час сімейних лікарів залишилось лише 3,5 тисяч. Супрун каже про 56 000.

Так, згідно словам Супрун, до реформи буде залучено 14500 сімейних лікарів, 30 000 лікарів терапевтичної групи та 10500 педіатрів і педіатрів-неонатології. Кожен з них за ідею МОЗу та реформи, може обслуговувати населення, беручи на себе по 2 000 пацієнтів. Втім, лікарям терапевтичної групи, в яку входять гастроентерологи, кардіологи та пульмунологі доведеться пройти курси, щоб офіційно стати сімейним лікарем.

— «Крім 14500 сімейних лікарів в Україні є 30 000 лікарів терапевтичної групи, 10500 педіатрів і педіатрів-неонаталогії. Кадровий резерв є, питання в тому, що лікарям не цікава спеціалізація сімейної медицини. Справа в тому, що останні 25 років посада лікаря первинної ланки в Україні була  невигідною в медицині для заробітку. І реформа змінить насамперед це. У Швеції, Великобританії, Польщі, сімейні лікарі – одні з найбільш забезпечених фахівців в індустрії, адже державі вигідно стимулювати профілактику. У нас ситуація почне змінюватися, коли лікарі побачать на банківському рахунку медичної практики гроші, що надійшли за прямим контрактом від Національної служби здоров’я. У цей момент всім стане зрозуміло навіщо саме варто змінити спеціалізаці», — заявляє Супрун.

Окремо треба нагадати, що у МОЗ вважають можливість отримувати близько 60 тисяч грн. доходу на медичну практику на місяць буде мотивувати спеціалістів перекваліфікуватись у сімейних лікарів, а свої знання, як спеціалістів використовувати як конкурентну силу.

Втім, експерти вважають, що МОЗ маніпулює цифрами, а згідно можливостям бюджету на наступний рік, забезпечити високою зарплатнею таку кількість лікарів неможливо. Дві третини доведеться звільнити.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook