Новини

Супрун: Закупівлі ліків через міжнародні організації були тимчасовим явищем

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що вже скоро закупівлі будуть проводити через систему ProZorro.

За планами Кабінету міністрів України, у найближчі роки, буде створена спеціальна державна закупівельна організація, але вона вже майже не буде співпрацювати з міжнародними організаціями по тиму Crown Agency чи ЮНІСЕФ. Всі закупівлі проводитимуться через систему ProZorro за міжнародними стандартами якості.

«Ми створюємо закупівельну агенцію, яка буде працювати в Україні, і ця агенція буде закуповувати ліки через систему ProZorro, але також і виходити на світовий ринок, щоб ми могли отримувати найбільш якісні ліки і найкращі ціни», — розповідає Уляна Супрун. 

Вже зараз можна зробити висновок, що Національна агенція буде працювати по схожій системі з міжнародними організаціями та компаніями, але виключно в своїх інтересах і у більшості випадках напряму з постачальниками та виробниками. Також, таким чином, гроші які передаються на закупівлі ліків не будуть передаватися на рахунки міжнародних банків, а залишатимуться у межах  України до повного їх використання по цільовим закупівлям.

«Коли закон у 2015 році проголосували у Верховній Раді, не було системи ProZorro і тому передали на міжнародні організації, щоб знизити корупцію. Ми маємо звіт від Рахункової палати, що це був правильний крок, що на 38% знижені ціни і правильно, що ми це зробили», — додала Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook