Новини

Супрун: «Закладам, які не укладуть договори, доведеться шукати фінансування з інших джерел»

Уляна Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно підтвердила, що медзаклади первинки, які в найкоротший термін не підпишуть договір з НСЗУ, залишаться без держфінансування.

Таким чином існування таких медзакладів, а також виплати заробітної плати медичним працівникам, може бути забезпечено тільки за кошти місцевого бюджету або через залучення інвестицій, чи інший дохід закладу охорони здоров’я передбачений чинним законодавством.

«“У 2019 році старого механізму фінансування (субвенції) для медичних закладів первинної допомоги не передбачено. Закладам, які не укладуть договори, доведеться шукати фінансування з інших джерел. Є час до 20 грудня, аби приєднатися до третьої хвилі укладання договорів з Нацслужбою здоров‘я. Автономізація стосується кожного комунального медзакладу», — офіційно повідомляє очільниця МОЗ.

В той же час Уляна Супрун переконує, що саме медзаклади мають бути заінтересовані в найшвидшому переходу на нову систему фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». Це дозволить значно збільшити надходження коштів з державного бюджету, які можуть бути використанні на підвищення якості медичних послуг та збільшення заробітної плати медпрацівникам.

Навчальний календарний план НМАПО ім. Шупика на 2019 рік

«Автономізовані медзаклади отримують більше фінансування, мають можливість підвищувати зарплати медичним працівникам, приймати управлінські рішення самостійно без погоджень “згори“, оптимізувати витрати та почати заробляти. Аби стати частиною змін, всі заклади мають розпочати процес автономізації до кінця цього року. Лише в цей час діє спрощений режим перетворення закладів на комунальні некомерційні підприємства: чинні положення законодавства дозволять зменшити фінансові витрати на автономізацію та мінімізують ризики блокування процедури», — розповідає Супрун.

МОЗ: За тиждень зареєстровано 2 384 нових випадків кору

Комментировать

Нажмите для комментария