Новини

Супрун: З 1 липня запрацює нова система фінансування, а лікарі отримуватимуть зарплатню за кожного пацієнта

Привлекательная молодая женщина на приеме у врача в клинике_медпросвита

Підписна кампанія, яку в МОЗ вже назвали «Лікар для кожної родини» має розпочатись 1 квітня. А через 2 місяці лікарі вже отримуватимуть зарплату по новій системі.

Нагадаємо, що згідно прийнятому державному бюджету, цього року передбачена платня лікарям у розмірі 370 гривень на рік за кожного пацієнта. Максимальна кількість осіб, з якою може підписати декларацію сімейний лікар, педіатр чи терапевт – становить 2 000 чоловік. Трохи більше матимуть лише ті лікарі первинної ланки, які працюватимуть в селах, у тому випадку, якщо один лікар обслуговуватиме все населення, в одному чи більше сіл.

«Ми плануємо розпочати в квітні програму «Лікар для кожної сім’ї», завдяки якій українці зможуть шукати своїх сімейних лікарів, педіатрів або лікарів загальної практики (МОЗ всіма силами намагається змінити стару назву спеціальності «терапевт» — ред.) і підписуватимуть з ними декларацію, що це – мій лікар, а лікар підтвердить, що він бере цього пацієнта», — зазначила Супрун.

Как дела у института Амосова? Из первых рук

Одразу треба відзначити, що згідно прийнятій реформі, лікар не має ніяких можливостей відмовити пацієнту у підписанні декларації, окрім тих випадків, коли лікар вже обслуговує максимальну кількість пацієнтів.

У. Супрун: Людина, що живе в Україні, автоматично матиме державне страхування

«З 1 липня запрацює нова система фінансування, а сімейні лікарі будуть отримувати кошти за кожного пацієнта. А до кінця року всі сімейні лікарі, всі медичні заклади, які працюють на первинній ланці, вже повинні перейти до роботи з новою системою», — заявляє в.о. міністра.

Уляна Супрун повідомила про підготовку протестів у регіонах та просить не політизувати кір

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook