Новини

Супрун: Якщо зможемо реформувати найбільш корумповану систему, зможемо робити й інші кроки в боротьбі з корупцією

Очільниця МОЗ Уляна Супрун повідомила, що США, Світовий банк та МВФ вважають медичну реформу таким само пріоритетом, як і боротьбу з корупцією в Україні.

«Перше запитання, яке ми чуємо від кожного з них: «Що ми можемо зробити для того, щоб вам допомогти?». Вони повністю підтримують наші реформи й наголошують, що реформи у сфері охорони здоров’я і в боротьбі проти корупції для них є дуже важливими й пріоритетними в плані підтримки України, оскільки це змінює на інституційному рівні те, як країна розвиватиметься далі», — розповідає в.о. міністра Уляна Супрун.

Відзначимо, що питання боротьби з корупцією в медицині для теперішньої команди Міністерства стоїть на першому місці. Трохи більше, ніж за рік роботи, МОЗ розпочало сумісну з НАБУ програму боротьби з корупцією в медицині.

Тепер, у випадку якщо з пацієнта вимагають якусь подяку або хабар напряму, той може просто й швидко відправити скаргу на сайті Міністерства охорони здоров’я. Скарга буде перевірена та у разі необхідності передана в НАБУ.

Також в Міністерстві неодноразово повідомляли, що нова система фінансування галузі та лікарів зокрема має вирішити питання з «подяками» медикам. Наприклад, через Національну службу здоров’я України, яка буде створена в 2018 році, Міністерство позбавлятиме можливості вести медичну практику лікаря, якому регулярно заносять «подяки», адже він вже отримуватиме фінансування з держбюджету, з податків населення.

«Якщо ми зможемо реформувати найбільш корумповану систему в Україні – систему охорони здоров’я, – ми зможемо робити й інші кроки в боротьбі з корупцією», — підкреслила Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook