Новини

Супрун: Якщо медзаклад буде непотрібним, його перепрофілюють у хоспіс чи реабілітаційний центр

больница_медпросвіта

Навіть після запуску медичної реформи Уляна Супрун обіцяє, що кількість медичних закладів не скоротять – просто перепрофілюють за потребами.

Орієнтуватися керівництво медичної системи в Україні буде в першу чергу на реальні потреби суспільства по громадам в Україні. Так, наприклад, може статитися, що родильний дім у невеликому місті просто не буде отримувати навантаження за нормами, які ще будуть озвучені пізніше (певна кількість пологів на місяць). Тоді такий заклад можуть перепрофілювати наприклад у хоспіс чи реабілітаційний центр для людей з залежністю. А народжувати відправлятимуть у інший заклад у межах госпітального округу (час їзди – не більше. – ред.).

«Лікарні не закриваються. Вони будуть перепрофільовані на інші інституції. Нещодавно я мала розмову з депутатом із Самбору. Він казав, що одну з поліклінік перепрофілювали на хоспіс. В них зараз є черга на 300 людей. Ми хочемо удосконалити цю систему, щоб були послуги, яких зараз немає: реабілітаційні центри, хоспіси, місця, де лікують людей із залежністю. У нас зараз цього немає, але маємо медичний персонал, який може надавати ці послуги», — розповідає Уляна Супрун.

МОЗ: Лікарні не закриють, а перепрофліють у хоспіси, центри реабілітації. Інфографіка

Треба одразу додати, що мова про закриття чи не закриття медичних закладів після прийняття законопроектів в межах медичної реформи йдуть давно. Неодноразово заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомляв, що для ефективного використання бюджету потрібно фінансувати медичні заклади за необхідністю, щоб не викидати великі суми грошей на стінки.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook