Новини

У. Супрун: Всі говорять про права пацієнтів, а де права лікарів?

Нагадаємо, що питання прав лікарів та проблема їх безпеки неодноразово оговорювалась на сторінках Медпросвіти. Щоб отримати відповіді на питання, як планується захищати лікарів в Україні і як це питання вирішується в світі, Медпросвіта звернулась до в.о. міністра охорони здоров’я  Уляни Супрун та  д-р Блейка Вандерлана, хірурга з США, інструктора ГО “Захист Патріотів”.

В.о. міністра Уляна Супрун

Це є питання, яке хвилює не лише лікарів швидкої, а і в інших службах. Різниця між нами та західними країнами і причина того, чому такі жорсткі закони є в Штатах та Європейських країнах в тому, що є дуже сильні професійні асоціації, які захищають права лікарів, медсестер та інших медпрацівників. В Україні асоціації по іншому працюють. Вони не працюють, аби захищати права лікарів. Вони мають свої інші якісь завдання. І я вважаю що самоврядування лікарів допомогло би в тому, тому що це був би перший крок захисту. А по друге, медична спільнота повинна піклуватись, щоби надати цей захист не лише лікарям, а усім медичним працівникам. Це повинно прийти органічно, від того, які є потреби в державі. Всі говорять про права пацієнтів і вони визнані. Але немає багато прав у медичного персоналу, які були б визнані. Це є розмова на державному рівні. І повинен бути баланс з правами пацієнтів. Це питання, про яке ми повинні на державному рівні говорити і ми повинні вирішувати його або законом, або хоча б концепцією, як це має відбуватись.  Як ви розумієте, в Міністерстві ми не займаємось законами. Ми можемо його написати і подати, але це рівень Верховної Ради і це їхня відповідальність. Але ми маємо розпочати цю розмову.

д-р Блейк Вандерлан

Взагалі в США не існує якоїсь спеціальної служби, яка ьі супроводжувала лікарів на викликах та забезпечувала їм безпеку. Це питання вирішується на законодавчому рівні. Існують чіткі федеральні закони. Тобто ніхто не має права втручатися в роботу медичного персоналу, який надає допомогу пацієнтам. Федеральними та місцевими законами передбачено жорстке покарання за такі речі. Але ви знаєте, що всюди є такі люди, які можуть здійснити напад, божевільні та ін. Такі випадки трапляються скрізь – і в Сполучених Штатах буває, що нападають на бригади швидкої. І нам також потрібні покращення в цій сфері.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook