Думки вголос Новини

Супрун у відставку! Вимоги комітету ВР

Комітет з питань охорони здоров’я Верховної ради України підтримав ініціативу О. Мусія з приводу його вимоги призначити нового міністра МОЗ.
Про це розповів О. Мусій на своїй сторінці в ФБ.
Як стало відомо з розповіді О. Мусія, Комітет ще раніше мав намір звернутися до Прем’єр-міністра і просити його спонукати МОЗ надати народним депутатам повну і об’єктивну інформацію щодо ліків, закуплених через спеціалізовані міжнародні організації за кошти Держбюджету.
musiy

«Ми вдаємося до такого кроку через те, що МОЗ хронічно ігнорує звернення Комітету і окремих депутатів щодо цього питання. Витрачено 2,3 млрд з бюджету 2015 року, поточний 2016 рік закінчується, а весь обсяг проплачених ліків досі не поставлений. Видатки на закупівлю ліків у 2017 році планується збільшити до майже 6 млрд гривень. Ми повинні бути впевненими, що кошти витрачаються ефективно. А міністерство перешкоджає парламентарям у здійснення контрольних функцій: ми не маємо повних відомостей про кількість найменувань медикаментів, виробників, постачальників, вартість за одиницю, строки придатності, дати поставок. Депутатам відмовляють у ознайомленні з контрактами, хоча витрачання державних коштів має бути публічним і прозорим. Тому ми вимагаємо від керівника Уряду змусити підлеглих виконувати свої обов’язки» — написав О. Мусій на своїй сторінці.

Також О. Мусій вимовлював думку про те, що в МОЗ немає єдиної концепції реформування галузі і що кроки ниньошнього керівництва міністрества можуть призвести до кадрового краху в медицині.

І от теперь ще більш радикальні кроки, спрямовані проти діючого в.о. міністра — вимога відставки і призначення нового кандидата.

P.S. Чим закінчиться протистояння ВР та МОЗ?
Дай бог, щоб покращеннями для галузі…
Доречі, лікарі дуже неоднозначно сприйняли заяви О. Мусія

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook