За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, МОЗ віддаватиме перевагу саме первинній ланці, а кількість спеціалістів поступово зменшать.
Станом на кінець березня 2019 року в якості лікаря первинної ланки у системі E-Health вже зареєстровано 24,5 тисяч осіб. Вони є основою реформи медичної галузі, а в майбутньому МОЗ стимулюватиме більшість інтернів обирати спеціальність сімейний лікар.
«24,5 тисяч вже зареєструвалися як лікарі первинної ланки у системі E-Health і від наступного року, коли розпочнеться ліцензування лікарів, ми будемо знати краще, скільки лікарів працюють, де вони працюють і які послуги вони надають. Нам потрібно щоби більше медичної допомоги надавалося на первинній ланці, а не було стільки спеціалізованої медицини, бо там насправді 80% всього, що відбувається, повинно бути. Ми сподіваємося, що коли наші нові інтерни будуть виходити з медичних університетів, ми будемо їх направляти, щоб більше їх стали сімейними лікарями», – розповіла Супрун.
Про порядок проведення атестації лікарів за реформою МОЗ! Частина друга. Пояснення
В той же час МОЗ не збирається залишати стільки лікарів на вторинній ланці. В майбутньому МОЗ стимулюватиме спеціалістів проходити перекваліфікацію у сімейних лікарів та долучатиме їх до роботи на первинці. Це нібито має дозволити суттєво розширити покриття потреб населення у медичних послуг, а також дозволить галузі зменшити витрати на спеціалізовану медичну допомогу.
«Коли ми будемо розвивати наступний рівень, ми побачимо, де є дефіцит, де є забагато лікарів», – підкреслила глава МОЗ.
З 1 квітня МОЗ більше не оплачуватиме медичні послуги за пацієнтів без декларацій
Комментировать