Новини

Супрун: Українці за 4 роки витратили 3,6 млрд доларів на гомеопатію та трави

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що на фармацевтичному ринку присутні ліки з недоведеною ефективністю, а через агресивну рекламу українці їх купляють.

«Аналіз ринку показав, що за останні 5 років (2013−2017) українці витратили в аптеках 3,6 мільярда доларів на лікарські препарати рослинного походження, гомеопатію та інші препарати без доведеної ефективності», — повідомила Супрун.

Особливу увагу МОЗ приділяє цьому питанню і через те, що медичні заклади України також довгий час закуповували ці ліки для пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Здебільшого це стосується препаратів рослинного походження. Наразі це питання вирішили завдяки створенню Національного переліку лікарських засобів за яким лікарні зараз і в майбутньому будуть проводити закупівлі. В основі переліку закладені сучасні протоколи лікування, за якими можна використовувати виключно лікарські засоби з доведеною ефективністю.

Як поставити запитання європейському знавцю глютензалежних захворювань професору Крису Малдеру напряму та вступити в обговорення?

«Українці витрачають мільярди на різноманітні нейропротектори та ноотропи, гепатопротектори, кардіопротектори, хондропротектори та препарати від гострих респіраторних інфекцій, які також не мають доказової бази застосування. Добре, що завдяки широкій просвітницькій роботі, зокрема серед лікарів, українці вже почали витрачати менше коштів на фуфломіцини від застуди», — зауважила Супрун.

Супрун розповіла, що повинен робити лікар первинки

Комментировать

Нажмите для комментария