Новини

Супрун: У 2020 році вторинні та спеціалізовані медзаклади офіційно фінансуватимуться за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом»

Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно заявила, що розпочата реформа та перехід на нову систему фінансування медзакладів України продовжуватиметься. Нове фінансування, зарплати та інші заплановані зміни запрацюють вже у 2020 році.

Вже зараз у відомстві переконані, що розпочата реформа первинки показала себе якнайкраще. Перехід на нову систему фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» під контролем Національної служби здоров’я України дозволила збільшити рівень якості медпослуг, збільшити довіру пацієнтів до сімейних лікарів, а сімейним лікарям, терапевтам та педіатрам отримати гідну заробітну плат – від 10 тисяч гривень на місяць.

Такі ж зміни очікують вторинну та спеціалізовану ланки, після завершення автономізації медичних закладів, переходу у форму неприбуткового комунального підприємства та підписання договору з НСЗУ на постачання медпослуг населенню.

«Закон про державні фінансові гарантії в медичній сфері передбачає, що від 1 січня 2020 року всі кошти, які йдуть на медицину, окрім коштів військових відомств, армії чи Нацгвардії, мають йти через Національну службу здоров’я України. Зараз є паралельні системи, де лікуються ніби високопосадовці, а також заклади, що підпорядковуються Національній академії медичних наук. Вони фінансуються окремо. Закон вимагає і ми як МОЗ вимагаємо, щоб пацієнти мали доступ до всіх лікарень. То ми вже маємо перемовини і ми спілкуємося з керівництвом Феофанії і з керівництвом Національної академії медичних наук, щоб їхні послуги були оплачені через Національну службу здоров’я. Вони будуть відкриті і доступні для всіх українців. Не лише для високопосадовців. Феофанія відкриється для всіх і це правильно. Ну і щоб ви розуміли про фінансування: Феофанія отримує 600 мільйонів гривень кожного року від державного бюджету, а Національна дитяча лікарня Охматдит 450 млн», — сказала в.о. Міністра охорони здоров’я України д-р Уляна Супрун в інтерв’ю виданню «Новое время».

МОЗ затвердило оновлені протоколи надання екстреної медичної допомоги

Нагадаємо, що наразі ряд народних депутатів, за підтримки деяких представників Кабінету Міністрів України проштовхують законопроект, який має на меті залишити без змін форму власності відомчих медзакладів та їх систему фінансування.

«Медична трансформація, яка розпочалася, повинна продовжуватися. В неї вже є багато успіхів. Доступні ліки, підвищення зарплат, державні закупівлі і як наслідок — більше ліків, зміни у медичній освіті. Це буде складно скасувати, бо люди звикають до зручних та правильних речей», — підкреслила доктор Супрун в інтерв’ю.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції