Новини

Супрун: Це не страйк студентів та викладачів – це саботаж

В НМУ ім. Богомольця триває безстроковий страйк, а навчальні корпуси здебільшого зачинено. Ситуацію у виші взялася пояснити Уляна Супрун.

«Це не страйк студентів та викладачів – це саботаж деяких членів адміністрації та деканів НМУ. Прошу не плутати два кардинально різних явища – самоорганізоване студентське об’єднання та направлену на зрив навчального процесу ініціативу, заручниками якої стали тисячі майбутніх лікарів», — заявляє в.о. міністра охорони здоров’я на своїй сторінці у Facebook.

Протестувальники у стінах НМУ свою ініціативу заблокувати університет пояснюють тим, що Міністерство охорони здоров’я України незаконно втручається у самоврядування НМУ ім. Богомольця.

Страйк-комітет, який складається зі студентів, повідомляє, що вони вимагають автономії для вишу, щоб запобігти подальшому втручанню в роботу НМУ. На деяких плакатах в головному корпусі, які студенти зробили своїми руками, також можна зустріти вимогу зняти Уляну Супрун з посади в.о. міністра охорони здоров’я.

Всі навчальні корпуси НМУ ім. Богомольця заблоковано ланцюгами та замками. Фото

Нагадаємо, що далеко не всі студенти підтримують цю ініціативу. На початку вчорашнього дня біля корпусів дійсно було багато студентів, але більшість з них прийшли на заняття. Вже на місці вони дізналися про страйк, причиною якого стало, скоріш за все, рішення МОЗ про відсторонення від роботи ректора НМУ Амосової К. М.

МОЗ відсторонює від роботи ректора НМУ ім. О. О. Богомольця Катерину Амосову

Наразі в мережі Facebook є повідомлення від «Страйк-комітету» про те, що гуртожитки НМУ позакривали аж до 23:00 вечора, аби забезпечити масовість страйку. Окремо публікують повідомлення невдоволених рішенням керівництва НМУ студентів щодо проведення страйку.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook