Новини

Супрун: Це ліцензування вимагає якість. Як немає якості – відбираємо ліцензію

Якою бачить Супрун українську медицину та лікарів в Україні розповіла під час поїздки в Чернівці. Каже про низькій рівень знань, підготовку та поганих лікарів.

«Якщо лікарі надаватимуть якісні послуги, то буде фінансування і вони дбатимуть про пацієнтів. Бо це є ринок. Медичні послуги – це послуги. «Я вилікувався», «Лікар мені надав правильні поради» і це розповідають одне одному люди, і гроші йдуть за пацієнтом. І лише хороші лікарі, сподіваємося, матимуть більше пацієнтів, – розповідає  Уляна Супрун

«По-друге, ми будемо визнавати міжнародні протоколи лікування. І ще дуже важливою є медична освіта, вона в Україні є на досить низькому рівні. Бачилася зі студентами в медуніверситеті, розмовляла з ними. Ви знаєте, 99 відсотків усіх медичних наукових журналів англійською! А знаєте, скільки студентів сьогодні у мене знали англійську: зі 120, може, 5. Як вони можуть навчатися медицини без англійської? Англійська дуже потрібна. Ми будемо вимагати англійську. А чи знаєте, що прохідний рівень ЗНО для вступу до медуніверститету – найнижчий з усіх професій.»

«Це лікарі, які нас лікують, наших дітей, наших батьків! А ті іспити – Крок 1, 2, 3 на отримання дозволу лікувати? Запитання неправильні, написані тими, які не читають англійською мовою. Тож цьогоріч ми вкладаємо в Кроки 50 запитань від американського ліцензування іспиту для лікарів. Побачимо, як наші українські студенти будуть відповідати. І на базі цього будемо міняти освіту. І друге – медичне ліцензування, його нема в Україні. Ми ліцензуємо медичний заклад або господарську роботу, а не саму професію медицини. Це ліцензування вимагає якість. Як немає якості – відбираємо ліцензію. Має буди диплом, іспит, визнання інших лікарів-колег. Ліцензування кожних два роки треба поновлювати.»

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Вже писав і ще раз повторюю тут. В Америці і Канаді набагато гірші проблеми з медициною. В цих країнах, люди по пів року — рік чекають на прийом до лікаря вузького профілю, або обстеження. Багато хто, а саме згідно з офіційною статистикою мільйони людей так і не дочекалися допомоги і померли. Супрун має їхати до себе в Америку і піднімати місцеву медицину. Приїхала без жодного поняття і присосалася до годівниці. Хоче зробити таку саму медицину як в Америці чи Канаді, щоб люди не доживали до прийому лікаря. Або ще по 8 — 10 годин очикували прийому по швидкій допомозі в лікарні, як це сьогодні в Канаді
    Це прохвостка і її треба гнати з України, бо нам, тим хто живе в Канаді, не буде куди з Канади приїжджати, щоб отримати хорошу медичну допомогу. Тому що в Україні можна отримати хорошу медичну допомогу. Можна! Але, так, це доступно за гроші. Проте ця Супрун зробить так, що і за гроші не можливо буде отримати медичну допомогу. Так, як це зараз в Канаді.
    В Україні, все що потребує медицина — це фінансування. Буде фінансування, перестануть красти бюджетні гроші — буде все нормально з медициною. В Україні збудовано і працює багато лікувальних закладів, які можуть надавати якісну допомогу найвищошо професійного рівня. Ці заклади потребують ремонтів, техніки, устаткування, медичних засобів, ліків для невідкладної допомоги і тим хто в стаціонарах. Це все що потрібно щоб медицина запрацювала. Не балаканиною Супрун медицина запрацює, а за надання їй необхідно фінансування.

  • Коли ми купляємо щось, то завжди говоримо про співвідношення якості і ціни.І враховуючи даний критерій, оцінюємо предмет. Чому Супрун не оцінює співвідношення зарплати і якості наданих послуг? Думаю, потрібно подякувати тим людям, які все ще працюють, незважаючи на зарплату і персональне відношення в.о. міністра.Стосовно англійської.Поясніть мені будь ласка, якщо молода людина ,являючись фахівцем, знає англійську, навіщо їй працювати в країні, де зарплата лікаря прирівнюється до зарплати санітарки? Стосовно типу хороших лікарів.У мінздравом що, всіх підряд допускають до оформлення декларацій?Я маю первинну на увазі.Чи у пацієнтів що є вибір?Як буде виглядати обслуговування хворих, які живуть в Києві, а обслуговуються в Василькові чи навпаки?Вони що на гелікоптері до лікаря літати будуть чи лікар до них? Взагалі, навіщо Супрун казна що видумує?У всьому світі існує страхова медицина і певні механізми її роботи Потрібно просто усього навсього узгодити деталі, а не видумувати певні схеми напівкримінального характеру.Зарплата дільничного лікаря 15-20тис.А хто їх не отримує, запитайте у керівництва ,чому.У мене більш цікаве питання.Той, хто отримує цю суму, яку частину коштів налом повертає тому ж керівництву?