Новини

Супрун: Тиск, жар, температура у дорослого або дитини – не є підставою для виклику швидкої

Швидка_Медпросвіта

Найсуттєвіша зміна в роботі екстреної медичної допомоги, яку впроваджує МОЗ, це виклики швидкої лише на аварії та випадки з серйозним ризиком для життя.

Перші зміни в Міністерстві вже запровадили – професія парамедик офіційно затверджена в класифікаторі професій. Наступний крок, про який повідомили в МОЗ, – це запуск перехідного періоду. В його межах більшість фельдшерів пройдуть місячні курси, після яких вони будуть офіційно перекваліфіковані в парамедиків.

В той же час лікарів зі швидкої обіцяють прибрати. Їм буде надана робота в спеціальних відділеннях інтенсивної терапії. Такі відділеня планують створити в процесі запуску госпітальних округів по всім регіонам України. На один госпітальний округ працюватиме одне відділення, основний персонал – колишні лікарі швидкої.

Новый приказ МОЗ: Скорая должна будет возить пациентов туда, где пациента спасут

Функції фельдшерів будуть значно обмежені

В функціонал парамедика не входить постановка діагнозу. Його головне завдання – надати першу медичну допомогу та транспортувати пацієнта до лікарні. Як будуть оснащені карети швидкої та чи планується оновлення застарілих транспортних засобів, в МОЗ поки не уточнюють.

Та знову до теми «Парамедик у бригаді швидкій». Фельдшерів чекають курси, лікарів інша робота

Наразі стало відомо про створення диспетчерських. Вони прийматимуть виклики, відсіюватимуть не екстрені (і перенаправлятимуть їх на персонального сімейного лікаря) та розроблятимуть оптимальний маршрут для бригади швидкої.

Комментировать

Нажмите для комментария