Новини

Супрун тікає від пікетуючих МОЗ онкохворих

Сімейство Гергало вже декілька днів пікетує будівлю МОЗ через те, що відомство не може вирішити питання з відправкою онкохворої на лікування за кордон. При зустрічі з ними в.о. міністра Уляна Супрун намагалась просто втікти.

Пікет розпочався з того, що 6-річний Ілля Гергало відсвяткував свій день народження під будівлею МОЗ України, через те, що його матір з важкою формою лейкоза не може відправитись на трансплантацію за програмою лікування українців за кордоном. При цьому, активісти та члени сімейства зазначають, що жінку ставили на облік у МОЗ замість 20 днів – 4 місяці. І навіть вже знайдена клініка у Білорусі і гроші на операцію. Кошти за пацієнта, який так і не встиг отримати медичну допомогу за цією ж програмою досі зберігаються на рахунках медзакладу. Мова йде про 200 тисяч доларів США.

«Довелось заблокувати авто з в.о. міністра охорони здоров’я. Тільки після цього вона нарешті хоч трохи поспілкувалась з родичами важкохворих пацієнтів, які вже четвертий день живуть під Міністерством охорони здоров’я. Отримали чергову порцію обіцянок», — пише автор відео Юрій Андреєв голова ГО Національний рух За трансплантацію
.

Зазначимо, що це вже другий скандал поспіль навколо дій керівництва МОЗ та особисто Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського навколо програми лікування українців за кордоном.

Минулого разу Лінчевського звинуватили у цинічних висказуваннях щодо життя онкохворих та ефективності роботи програми, втім, етичний комітет не знайшов нічого злочинного у висловлювання заступника міністра охорони здоров’я.

Українці після трансплантації органів вимушені відмовлятись від ліків, які закуповує МОЗ України

Ще декілька скандальних випадків було засвідчено минулого року. Наприклад, один з учасників програми не зміг отримати медичну допомогу за кордоном наприкінці минулого року, начебто через те, що за його лікування вже заплатили. Через це керівництво відповідальної комісії не сплатила за лікування дитини.

Рух за трансплантацію: «Онкохворі не приймуть вибачення Лінчевського»

 

Комментировать

Нажмите для комментария