Новини

Супрун: Ситуація з кором стабільна. Кожної неділі є ввід 600 до 800 випадків, але не підвищується у декілька разів.

В.о. міністра Уляна Супрун повідомила, що наразі ситуація з кором стабілізувалась. Незважаючи на те, що кількість хворих зростає, все проходить рівно, без ривків.

«Кожної неділі є від 600 до 800 випадків захворювання. Стабілізується в тому сенсі, що не підвищується у декілька разів», — коментує ситуацію в країні очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Згідно офіційних даних Міністерства охорони здоров’я, за шість останніх місяців в Україні зареєстровано приблизно 6 500 випадків захворювання. Наразі більшість спалахів з’являється там, де раніше кір не реєстрували. В той же час, в областях, де була найбільша захворюваність протягом року, спалах зменшується, кількість зареєстрованих випадків також.

«Наприклад, на Закарпатті, яке мало найнижчий рівень вакцинації в цілому по країні, там зараз підвищується рівень захворюваності», — повідомляє в.о. міністра охорони здоров’я.

Тривалий термін на Закарпатті не було необхідної кількості вакцин. Більше того, Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль звинувачував керівництво МОЗ в тому, що вони брешуть стосовно наявності необхідної кількості вакцин в регіонах України. Через неможливість забезпечити дітей щепленням, керівництво області було вимушено звернутись до Угорщини з проханням надати гуманітарну допомогу.

Наразі в МОЗ підтвердили, що Закарпаття отримало 8 000 доз вакцини від Угорщини, а в найближчий час відомство передасть медзакладам цієї області ще 10 000 доз.

«Якщо рівень вакцинації в Україні збільшиться до 90-95 відсотків, то спалахів кору більше не буде», — переконана в.о. міністра Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook