Новини

Супрун розповіла, чим займатимуться сімейні лікарі після реформи

Уляна Супрун_Медпросвіта

За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, лікарі, головним чином, попереджатимуть хвороби та надаватимуть невідкладну допомогу.

«Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії, а також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги», – пояснює Супрун обов’язки сімейних лікарів.

Водночас в Міністерстві нагадують, що перелік обов’язків та функціонал сімейних лікарів поступово збільшуватиметься. Для цього організовуватимуть спеціальні курси, аби лікарі первинки отримували додаткові спеціалізації, та стимулюватимуть перекваліфікацію спеціалістів у сімейних лікарів.

МОЗ: Сімейні лікарі, терапевти та педіатри замінять роботу невідкладної допомоги

Зазначимо, що лікарі первинної ланки самостійно проводитимуть обстеження та призначатимуть аналізи для подальшого лікування гострих чи хронічних станів хворого. Направляти до спеціалістів вони зможуть тільки у випадку «реальної» необхідності.

МОЗ: Що отримаюсь сімейні лікарі від реформи вже в 2018?

Загалом до обов’язків лікаря первинної допомоги входить:

  • Профілактика захворювань у групах ризику;
  • Вакцинація;
  • Видача медичних довідок, а також лікарняних листків;
  • Видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки» (серед них і рецепти на ліки для хронічних хворих).

 

Комментировать

Нажмите для комментария