Новини

Супрун просить посилити покарання за відмову від вакцинації через зріст летальних випадків

Супрун_Медпросвита

Вже восьма людина, яка хворіла на кір померла через те, що не була вчасно вакцинована. В.о. міністра охорони здоров’я вимагає від нардепів прийняття нової програми імунізації.

Під час свого виступу у Верховній Раді в.о. міністра Уляна Супрун повідомила про восьму людина, яка хворіла на кір та померла через те, що не була вакцинована вчасно. Минулі випадки смертей від кору були аналогічними.

Наразі найбільше хворих на кір в Україні знаходиться в Івано-Франківській (275 хворих), Чернівецькій (274 хворих), Закарпатській (194) та Одеській (157) областях. Продовжує зростати кількість хворих і в Києві, за декілька днів зареєстровано 84 пацієнта хворих на кір.

При цьому, Уляна Супрун запевняє, що за декілька років до 2017 року рівень охвату вакцинацією знаходився на рівні нижче 50 відсотків, а протягом минулого року його вдалось збільшити до 87,8 відсотків.

В той же час, в.о. міністра не пояснює, як при такому рівні вакцинації кількість захворівших продовжує зростати, адже для норми у охват 95 відсотків, яку встановлює ВООЗ для європейських країн, МОЗ майже досягло мети.

Наразі в.о. міністра пропонує народним депутатам Верховної Ради посилити відповідальність за відмову від вакцинації. Також Супрун просить депутатів прийняти нову національну програму імунізації, яку підготувало МОЗ.

Нагадаємо, що представництво ВООЗ надало перелік проблем, які має вирішити Україна для збільшення рівня вакцинації серед населення. На думку експертів, зростання захворюваності на кір пов’язано з пропагандою відмови від вакцин, забезпеченням безкоштовного доступу до щеплень тільки для дітей до 17 років, та проблемами з постачанням вакцин в регіони.

МОЗ: У закладах охорони здоров’я нараховується 516 тисяч доз вакцини проти кору

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook