Новини

Супрун про дефіцит інсуліну в регіонах: Наступного року інсулінозалежні будуть на 100% забезпечені

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Керівництво регіонів за останні декілька місяців вже неодноразово заявляли про відсутність інсуліну. В Кабміні ж повідомили, що дві третини було закуплено за кошти з держбюджету, ще третину мала закупити регіональна влада.

«Регіони показали свою неспроможність, щоб покрити цю одну третину. Інсулін не є виключений – є окрема програма, яка відбувається, і кожного року місцева влада дозакуповувала інсулін на одну третину. Те, що вони цього року відмовляються, – це на рівні місцевої влади», — пояснює ситуацію з відсутністю інсуліну в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Для запобігання дефіциту життєвонеобхідного інсуліну у 2019 році в Кабінеті міністрів України вирішили відмовитись від співпраці з регіональною владою за цією програмою. Тому було виділено у проекті бюджета на наступний рік 975 мільйонів гривень на закупівлю інсуліну. Цих коштів має вистачити, щоб повністю забезпечити хворих на цукровий діабет.

У ВООЗ урядову програму «Доступні ліки» в Україні вважають ефективною для населення

«Ми створили електронний реєстр інсулінозалежних, де кожен пацієнт є визначений своїм лікарем. Уже проходять рецептування за електронними рецептами, пацієнт отримує свій інсулін в аптеках. І з 2019 року вже не буде такої проблеми із місцевою владою, що вони не хочуть фінансувати цю частину», — заявляє Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария