Новини

Супрун оголосила 3 вимоги Нацслужби здоров’я до лікарів первинки

Уляна Супрун_медпросвіта

Національна служба здоров’я України, за словами в.о. міністра Уляни Супрун, висуне три вимоги до лікарів, які вони мають виконати перед початком своєї роботи.

Перша вимога – надання пацієнтам можливості завчасно записуватися на прийом до лікаря. У такий спосіб МОЗ та НСЗУ сподіваються повністю усунути черги в медичних закладах первинної ланки та оптимізувати роботу медичних працівників.

Друга вимога – лікар має налаштувати автовідповідач на час вихідних днів або наприкінці робочого дня з інформацією про те, куди може звернутися пацієнт зі своїми проблемами, коли його лікар не доступний. Також можна надати контактні дані інших фахівців. Це необхідно для того, щоб пацієнт вчасно й коректно отримав необхідну інформацію, а лікар зміг спокійно відпочити.

Третя вимога – лікарі первинної ланки будуть зобов’язані брати базові аналізи у пацієнтів саме у своєму кабінеті, а не відправляти їх в сторонні лабораторії. Така вимога обумовлена тим, що на проведення аналізів НСЗУ надаватиме медичним установам окремий бюджет, який покриватиме всі витрати.

Заступник голови МОЗ Стефанішина: МОЗ не планує скорочувати лікарів і лікарні

Про нові вимоги НСЗУ до лікарів Уляна Супрун повідомила під час радіоефіру на «Радіо НВ».

Нагадаємо, що вже з 1 липня має запрацювати нова система фінансування первинної медичної ланки. Лікарі почнуть отримувати фінансування з урахуванням кількості пацієнтів, яким вони надають медичні послуги. Максимальна кількість пацієнтів для терапевтів становить 2 000 осіб, для сімейних лікарів — 1 800 осіб, для педіатрів – 900 осіб.

Всесвітній конгрес українців закликає не звільняти Уляну Супрун з посади

4 комментария

Нажмите для комментария

  • Третя вимога-абсолютно нереальна. Уявіть, хто має брати ці аналізи?Медсестра сімейного лікаря( терапевта)? По-перша медсестра явно не підготовлена до подібних процедур. По-друге-потрібно мати спеціальне обладнання і спеціальне приміщення.По-третє, хто буде робити ці аналізи? Та не інакше, як в тих самих лабораторіях.То ж не краще відправити хворого зразу відправити хворого в лабораторію, де і підготовлений і навчений лаборант візьме і виконає у хворог ці аналізи.Як це і є на сьогоднішній час!

  • Пропоную Супрун та депутатам пройти обстеження у психіатрів на стан адекватності. Психічнохворим не можна займати керуючі посади.

  • Варто спочатку виділити ці кошти а потім давати такі коментарі,бо вони збивають хворих з пантелику.Наприклад :обстеження хворого на гепатит С коштує 1000 грн.,а на протязі лікування це може коштувати навіть 2000-3000. На обслуговування цього ж хворого на рік виділяється 360. Питання: хто буде платити? А після таких заяв хворі приходять і вимагають надати те «на що вони мають право» бо вони про це читали в інтернеті.