Новини

Супрун повідомила про спробу нардепів залишити відомчі Феофанію та медзаклади НАМНУ тільки для «своїх»

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму Twitter повідомила, що на економічному комітеті у Кабміні більшість надали позитивний висновок законопроекту, яким нардепи хочуть не допустити руйнування системи відомчих медзакладів для «своїх».

«Ми голосували проти. Бо захищаємо право українців на єдиний медичний простір», — йдеться в повідомленні очільниці МОЗ.

Зазначимо, що раніше керівництво МОЗ ініціювало перехід відомчих медичних установ, наприклад таких, як Феофанія та медичні заклади Національної академії медичних наук України до загальної медичної системи. Окремої уваги варте те, що Феофанію вже неодноразово звинувачували в навмисному укритті представників влади проти яких розпочинали провадження антикорупційні органи України. Наприклад, експерти МОЗ так і не отримали підтвердження щодо діагнозу проти скандального екс-голови ДФС Романа Насірова, що дозволило притягнути його до відповідальності у суді.

Спеціалізовані медзаклади НАМНУ мають бути реорганізовані та перейти на модель оплати послуг – МОЗ

Ініціатива МОЗ змусила б відомчі медзаклади, які отримують щороку величезну кількість коштів з Державного бюджету та при цьому переважно надають медичну допомогу виключно народним депутатам та іншим представникам влади, підписати звичайний договір з Національною службою здоров’я України. Це б відкрило доступ до цих медичних установ для всіх українців та зруйнувало б привілегірованість у медичній галузі України, бо для отримання коштів з держбюджету, ці медзаклади були б змушені чесно надавати медичні послуги населенню, як всі інші установи, які вже реформовані чи тільки приєднуються до реформи та нової системи фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом».

Комментировать

Нажмите для комментария