Від початку підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» підписано вже 5 мільйонів декларацій. Це означає, що в середньому 100-150 тисяч декларацій укладається кожного дня.
«Не пройшло й два місяці від початку кампанії «Лікар для кожної сім’ї» і вже маємо 5 мільйонів декларацій! Кампанія не збавляє обертів – українці з усіх регіонів обирають своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Дякую всім, хто активно включається у зміни», – написала у своєму Twitter в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Зазначимо, що наразі більшість підписантів — це переважно люди, які й раніше часто відвідували медичні установи та знали свого дільничного або педіатра ще до початку підписної кампанії. Про це говорять безпосередньо в керівництві МОЗ.
Очікується, що цього року декларацію між лікарем та пацієнтом підпише орієнтовно 25-30% населення. Цей прогноз вважається оптимістичним. Далі швидкість підписання може суттєво знизитись, адже деякі люди просто не відвідують лікарні, і змусити їх підписати декларацію з незнайомим лікарем доволі складно.
З 2019 року МОЗ планує виплачувати по 450 гривень на рік за кожного пацієнта
У міністерстві вже розробляють план дій на такий випадок. Повідомляється, що насамперед планується залучення інформаційних напрямів, таких як соціальні мережі та ЗМІ, проводитимуться роз’яснювальні роботи. Також у МОЗ припускають можливість обмеження кола лікарів, які можуть видавати рецепти на ліки за урядовою програмою «Доступні ліки»: можливо, надалі їх видаватимуть тільки сімейники, педіатри або терапевти, з яким пацієнт підписав декларацію.
Усе це необхідно для того, щоби нова фінансова система, що ґрунтується на принципі «Гроші йдуть за пацієнтом», запрацювала на повний обсяг, а виділені бюджетні кошти, які мають отримати медпрацівники після розгортання реформи, дійшли до лікарів.
Медзаклади просто залишать без фінансування, якщо там братимуть гроші з пацієнтів
Комментировать