Новини

Супрун порівняла лікарів з «спецпризначенцями» в війську

Уляна Супрун порівняла лікарів з «спецпризначенцями» в війську. Вона вважає, що як і спецпризначенці, лікарі мають величезне навантаження і тому повинні отримувати найкраще навчання, оснащення, обладнання, логістичне обслуговування.

І першим кроком на цьому шляху, на думку в.о. міністра, є реформування медичної освіти.

Про це Уляна Супрун розповіла сьогодні під час презентації нової Стратегії розвитку медичної освіти.

Вона також заявила, що наступного року завершиться реформа первинної ланки, почнеться реформування на амбулаторному рівні але це лише частина того, що потрібно зробити.

 

Що зміниться в результаті реалізації стратегії розвитку медичної освіти? Пояснення МОЗ

«Ми хочемо краще фінансувати систему охорони здоров’я також ми хочемо фінансувати якісну освіту в університетах» — додала пані в.о. міністра.

У. Супрун також сказала, що зміна в фінансуванні галузі – лише перший етап.

«Друга частина нашої реформи – підсилення роботи лікарів і медичного персоналу і частина того є медична освіта» — додала пані Супрун.

Вона також заявила, що держава надає фінансові гарантіі послуг і гарантію того, що послуги будуть якісними, а для цього повинна бути якісна освіта.

Як покращити освіту?

  1. Підвищено рівень для вступу в медичний виш
  2. Підсилені іспити на рівень знань студентів ( Крок1, Крок 2 тощо)
  3. Лікарі повинні постійно підвищувати кваліфікацію
  4. Щоб рівень лікарів був достатньо високим, вводиться ліцензування лікарів. «Щоб показати пацієнтам, що лікар визнаний державою як спеціаліст», додала У. Супрун.
  5. Англійська мова – обов’язкова для лікарів. Уляна Супрун вважає, що оскільки майже всі міжнародні медичні ЗМІ друкуються англійською, клінічні рекомендації оприлюднюються англійською і в загалі англійська стала мовою медицини, як колись була латин, лікарі зобов’язані знати англійську мову.

Також в.о. міністра додала, що в МОЗА немає наміру щось зруйнувати, когось звільнити чи розігнати. Єдине, чого хоче МОЗ – підвищення якості медичних послуг, а це вимагає підвищення рівня лікарів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook