Новини

Супрун: Після перекваліфікації фельдшери зможуть отримувати до 14 тисяч грн. зарплатні

Швидка_Медпросвіта

За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, план який був подано до Мінфіну щодо реформи швидкої, передбачає суттєве збільшення зарплатні медиків після перекваліфікації.

Одразу необхідно зазначити, що про курси для парамедиків у МОЗ почали говорити ще минулого року. За попередньою інформацією, фельдшери самостійно зможуть взяти участь у короткому навчальному курсі на два місяці, після чого вони мають пройти іспити, які покажуть як вони засвоїли всі необхідні навички та отримають відповідну реєстрацію парамедика.

Щодо термінів підвищення зарплатні для перекваліфікованих фельдшерів Уляна Супрун поки не повідомила. Наразі йде затвердження плану реформи швидкої допомоги, але для його запуску ще необхідно знайти кошти у державному бюджеті.

МОЗ офіційно повідомило, що за комунальні послуги медзакладів має платити місцева влада

«Ми хочемо зробити так, як у реформі з поліцією. Фельдшери, які працюють парамедиками, вони беруть короткий навчальний курс на два місяці, складуть іспити, щоб показати, що вони мають рівень. І тоді отримають реєстрацію парамедика, і їхня зарплата підвищується», — сказала Супрун.

Вірогідніше за все реформа у швидкій розпочнеться вже наступного року. Зараз тільки стоїть питання в якому форматі її проводити – по всій Україні чи в якості пілотного проекту. Вирішення цього питання залежить від рівня фінансування на медичні реформи у 2019 році.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • КОНЕЧНО БУДУТ КАК ЖЕ ….уЖЕ ВРАЧИ ПЕРВИЧКИ ПОЛУЧАЮТ В ДВАРАЗА МЕНЬШЕ ЗАРПЛАТУ ЧЕМ ДО РЕФОРМЫ.