Новини

Супрун: Пакет гарантованих медичних послуг замінить псевдобезкоштовну медицину

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун переконана, що програма медичний гарантій у вигляді пакет гарантованих медичних послуг стане ефективною заміною діючій системі у медичній галузі.

«Програма медичних гарантій – це пакет гарантованих медичних послуг. В 2019 році ми вперше в історії зможемо презентувати такий перелік. Він повинен замінити псевдобезкоштовну медицину. Перелік є базовим набором життєво необхідних медичних послуг», — пояснює очільниця МОЗ України.

Нагадаємо, що перший пакет гарантованих медичних послуг буде презентовано восени 2019 року. Згідно з повідомленням заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, до пакету увійдуть медичні послуг послуги первинної, спеціалізованної, амбулаторної, стаціонарної допомоги, а також екстрена, паліативна і реабілітаційна допомога.

«Для того, щоб в 2020 році в Україні запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договір з НСЗУ: необхідно автономізуватись, комп’ютерізуватись та мати відповідне обладнання», — зазначила Уляна Супрун.

Щоб отримати професійну ліцензію, лікарі будуть вимушені у 2020 році пройти тестування

Зазначимо, що згідно з новою системою фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом», з моменту запуску програми медичних гарантій медичні заклади всіх рівнів більше не будуть отримати авансові виплати з державного бюджету. НСЗУ оплачуватиме виключно надані населенню медичні послуги, а забезпечення існування самого медзакладу перекладуть на місцеві бюджети.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції