Новини

Супрун обіцяє справжнє медичне страхування від держави для населення у 2020 році

Супрун_Медпросвіта

Супрун закликала українців не вірити в обіцянки кандидатів у президенти про медичне страхування через поліси приватних кампаній та дочекатись, поки запрацює державний пакет медичних послуг.

Саме державний пакет медичних послуг, на переконання керівництва МОЗ, буде гарантованим державою страховим полісом, за яким мешканці України зможуть звернутись до медзакладу та отримати необхідну медичну допомогу.

«У 2020 році, коли нова система буде поширена на всі рівні медичної допомоги в Україні, ви будете справді застраховані. Звернувшись в будь-який заклад, що співпрацює з Національною службою здоров’я України, ви зможете отримати чіткий гарантований державою пакет медичних послуг. Саме таке реальне (а не формальне) страхування — мета нашої роботи», — запевняє в.о. міністра охорони здоров’я.

Супрун: В Україні зареєстровано 185 тисяч лікарів і цієї кількості достатньо для населення

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Супрун заявляє, що запуск приватної страхової медицини лише призведе до більших фінансових трат для населення, при цьому якість медичних послуг без відповідних змін, залишатиметься на низькому рівні. Також страхові компанії лише створять проблему надмірної бюрократії.

«За цими словами ховається банальна гра словами та емоціями людей. Громадянам малюють нереальну картинку прекрасного майбутнього, де «все буде добре для всіх» і називають це «страховою медициною». Такі картинки «світлого майбутнього» десятиліттями малювали в Совєцькому Союзі. Нічого не зміниться, якщо ми насадимо страховий механізм збору коштів на совкову систему надання послуг. Ми просто витрачатимемо більше на ті самі погані медичні послуги. Цього не можна допустити», — пише Уляна Супрун.

Окремо вона зазначила, що план реформування медичної галузі в Україні її команди направлена на захист людей та створення конкурентних умов праці для медичних працівників, в той час, як переважна більшість «європейських медичних страхових систем» застарілі і мало ефективні.

З 1 квітня МОЗ більше не оплачуватиме медичні послуги за пацієнтів без декларацій

«І Британія, і Німеччина мають ринкові, конкурентні, ресурсоефективні, надійні системи. Там якісна система надання послуг. Саме ця система реально страхує людей. А не те, яким способом зібрані кошти. У європейських країнах охорони здоров’я не є наслідком способу фінансування. Фінансування через механізм страхування в багатьох європейських країнах — скоріше данина історії, аніж свідомий вибір. Їх об’єднує принцип «гроші йдуть за пацієнтом», вільний вибір лікаря, автономізовані заклади, які заробляють, а не утримуються, ринкова конкуренція за пацієнта. Самі ті принципи, які ми й впроваджуємо зараз в Україні», — переконана очільниця МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook