Новини

Супрун: Нам знадобиться приблизно шість місяців, щоб підготувати нову систему

Уляна Супрун_медпросвіта

Щоб максимально швидко розгорнути реформу медицини та встигнути до 1 липня, президент має підписати законопроекти про реформу до кінця року.

«Сподіваємося, що ближчими днями, до кінця року, президент затвердить закон, після чого нам знадобиться приблизно шість місяців, щоб підготувати нову систему», — коментує плани роботи Міністерства Уляна Супрун.

Протягом наступних шести місяців Міністерство має прийняти велику кількість підзаконних актів, розробити та підготувати для запуску нову систему фінансування галузі, коли оплачуються саме послуги, а не стіни в лікарнях та створити Національну службу здоров’я України.

«Треба створити Національну службу здоров’я – нового оператора, треба призначити керівника на конкурсній основі. Потрібно завершити роботу над системою eHealth. Потрібно перевести всі медичні заклади первинної ланки на автономну основну, щоб вони стали некомерційними структурами», — розповідає в.о. міністра охорони здоров’я.

Окремо треба відзначити роботу над системою eHealth. Цей інструмент стане основним для Національної служби здоров’я та лікарів. В неї заноситимуться декларації з пацієнтами, звітність по наданню медичних послуг населенню, та вираховуватиметься фінансування для лікарів. Також до системи матимуть доступ пацієнти, які зможуть відслідковувати звіти своїх лікарів, чи дійсно були надані ті чи інші послуги, які вказані в звіті.

Нагадаємо, що заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк вже повідомляв, що через технічні причини МОЗ не встигне розпочати реформу з 1 січня 2018 року. Вона відкладається на 4-6 місяців.

Комментировать

Нажмите для комментария