Новини

Супрун: Модель медицини в Україні більше схожа на британську чи іспанську

Супрун_Медпросвита

Протягом наступних декількох тижнів команда МОЗ під керівництвом Уляни Супрун проведе декілька засідань Кабміну та підготує підзаконні акти для початку реформи.

В першу чергу в Міністерстві сподіваються на швидке та прозоре проведення конкурсу на посаду керівництва Національної служби здоров’я України, яка буде створена протягом наступних шести місяців 2018 року. Нагадаємо, що НСЗУ, яку ще треба створити, стане єдиним розпорядником бюджетних коштів в галузі охорони здоров’я.

В той же час Уляна Супрун пояснює, що наразі не йде розмов про введення обов’язкових полісів медичного страхування, які є невід’ємною частиною американської медицини. Тим більш, що під час створення законопроектів Міністерство орієнтувалось на системи європейських країн, таких як Великобританія, Іспанія та Данія, а також Канади. При цьому вони намагались створити свою систему, яка буде найефективніше працювати в умовах українських реалій.

«Це – унікальна українська система. Ми взяли найкращі практики європейських країн, Канади та Великобританії і створили систему. Модель, яку ми пропонуємо, більше схожа на британську чи іспанську систему», — пояснює в.о. міністра Уляна Супрун.

Окремо Супрун повідомила, що під час розробки законопроектів американська система охорони здоров’я навіть не розглядалась. По-перше, вона коштує надто дорого для України. По-друге, вимагає надзвичайно великих фінансових вкладень в систему від населення.

Реформа на первинній ланці запуститься з липня 2018 року

Нагадаємо, що до кінця року президент України Петро Порошенко підпише всі три законопроекти про медичну реформу. Два з них були розроблені МОЗ — фінансування за надані медичні послуги та зміни в бюджетний кодекс — і ще один від самого президента — покращення умов надання медичної допомоги в сільській місцевості.

Комментировать

Нажмите для комментария