МОЗ України планує створити рейтинг, за яким оцінюватиметься якість викладання та рівень знань випускників. Чим вище рейтинг – тим більше коштів отримає заклад.
«Не шукаємо способи, щоб щось закривати чи когось виганяти. Шукаємо способи, щоб лікарям почали довіряти, аби їх поважали», — заявляє Уляна Супрун.
В той же час у МОЗ не повідомляють, наскільки може знизитись рівень фінансування у медичних університетів з невеликих міст, адже кількість студентів-медиків у різних медичних університетах непропорційна. Отже вони одразу знаходяться у різних категоріях.
Стратегія нової моделі фінансування медичних університетів говорить наступне: Тепер фінансування базуватиметься на визначених індикаторах успішності закладу. Університети, які готують кращих студентів, отримуватимуть більше фінансування. Створюючи таку конкуренцію, ми підвищимо якість освіти для майбутніх лікарів. Крім того, медичні університети стануть автономними — як організаційно, так і академічно та фінансово.
Ковтонюк: Зарплата лікаря залежить від головного лікаря та місцевої влади
З однієї сторони медичні університети отримають інструменти для більшої конкуренції:можливість скласти якісну програму навчання з використанням сучасних знань, орієнтованих на доказову медицину. З іншої сторони, найбільші медичні університети України мають більше можливостей та розвинуту інфраструктуру.
Комментировать