Новини

Супрун: Ліки по старим протоколам закуповувати не будуть. А за використання не «сучасних протоколів» накладатимуть санкції на лікарів

Уляна Супрун_Медпросвіта

Будучи у Львові очільниця МОЗу прокоментувала використання уніфікованих в Україні протоколів, замість міжнародних. Розповіла, як змусить українських медиків лікувати сучасними протоколами.

«Застарілі ліки не будуть закуповуватися через державні кошти і пацієнти будуть нарікати, що повинні платити власні кошти, бо лікарі не використовують препаратів, які закуповує держава. По-друге, у 2020 році Національна служба здоров’я буде переглядати протоколи лікарів і накладати на них санкцій за використання не сучасних протоколів, направлене лікування пацієнтів і не цільове використання державних коштів», – пояснила Супрун.

В першу чергу, треба додати, що на законодавчому рівні використання «міжнародних протоколів» народні депутати викреслили з прийнятої у другому читанні реформи Супрун. Вони спирається на наказ МОЗ №1422 з переліком затверджених джерел міжнародних протоколів, які нібито основані виключно на доказовій медицині. Цей наказ дозволяє їх використання у медичний практиці, але не зобов’язує.

Супрун повідомила, що українські медики лікують гепатит по застарілим протоколам

Також у Міністерстві планують зайнятись переліком уніфікованих протоколів не раніше 2020 році. Які санкції планують вводити проти лікарів у випадках використання «застарілих» протоколів лікування, так про які саме протоколи йде мова, поки невідомо.

Комментировать

Нажмите для комментария