Новини

Супрун: Гроші за пацієнтів медзаклади мають отримати вже за 2 тижні

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Коментуючи запуск нової системи фінансування з 1 липня, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що перше фінансування від НСЗУ до медзакладів надійде вже через 2 тижні.

До запуску системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом»  МОЗ готувалось декілька місяців. Перш за все необхідно було створити нову державну структуру – Національна служба здоров’я України, яка фактично отримала майже все державне фінансування на медичну галузь, взявши на себе функцію розпорядника.

Після цього 2 квітня 2018 року стартувала підписна кампанія між лікарями та пацієнтами. Підписані декларації стали основним документом для вирахування фінансування того чи іншого лікаря первинної ланки та медичних закладів, завдяки їх послідовній реєстрації в електронній системі охорони здоров’я.

Наразі першими отримати фінансування за новим принципом мають приблизно 150 медичних установ, які встигли до 1 червня подати всі необхідні документи до НСЗУ. Кошти будуть передані з урахуванням кожного пацієнта та вікових коефіцієнтів. Наприклад, за дорослого передбачено 370 гривень на рік, за дітей до 5 років – 1480 гривень на рік, за пенсіонерів майже тисяча гривень на рік.

Нова система фінансування лікарів та медзакладів офіційно стартувала 1 липня

Також необхідно додати, що поки триває підписна кампанія 2018 року, НСЗУ також нараховуватиме медичним закладам фінансування з урахуванням всіх мешканців району за яким відповідає медзаклад. Приблизно за 1 пацієнта, який ще не підписав декларацію х лікарем, заклади отримуватимуть по 200 гривень на рік!

Український нейрохірург розробив протез, який може замінити зламаний шийний хребець

Комментировать

Нажмите для комментария