Новини

Супрун: Давання лікарю грошей буде розцінюватись, як хабар

Уляна Супрун_Медпросвіта

Контракт з Національною службою здоров’я України не передбачає отримання неправомірної вигоди медпрацівниками, тому, у таких випадках, контракт розриватимуть.

«Наступний крок – підписання з лікрем декларації. Для цього амбулаторії і центри первинної допомоги повинні стати юридичними особами, а окремі лікарі – ФОПами. Серед основних безкоштовних послуг – прийом у лікаря, базові аналізи, ЕКГ, лист непрацездатності і тому подібне», — повідомила Уляна Супрун.

Все це буде обліковуватись Нацслужбою через електронну систему E-Health. Кожен звіт перевірятиметься, всі послуги повинні надаватись максимально якісно, для того, щоб лікар чи медичний заклад отримували фінансування. А головне – лікарі не можуть отримувати «подяку» від пацієнтів. Кожен випадок отримання неправомірної вигоди розцінюватиметься, як факт хабарництва.

Супрун про реформу швидкої: Важливо розташувати бригади так, щоб вони приїхати за 8-10 хвилин

«Ви не повинні нічого сплачувати за ці послуги сімейному лікарю. Лікар не може взяти від вас кошти – ви його будете підставляти. В такому випадку від імені Нацслужби здоров’я ми можемо розірвати з ним контракт. Все покрито державою: лікарю прийдуть гроші напряму», — каже Супрун.

Треба відзначити, що заступник міністра Павло Ковтонюк вже повідомив, що з технічних причин МОЗ не встигне розпочати реформу з 1 січня. Для запуску Національної служби здоров’я України знадобиться, щонайменше півроку.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook