Новини

Супрун: Бюджет на ОЗ до 2020 збільшать до 5% ВВП. Це дуже багато

Уляна Супрун_медпросвіта

Поки польські лікарі при мінімальній зарплаті в країні 490 євро вимагають збільшення бюджету до 6,8% ВВП, Супрун багато 5% у 2020 році.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун впродовж року неодноразово підкреслювала, що навіть нинішній бюджет галузі, на її думку, більш ніж достатній для того, щоб створити нову систему, яка працюватиме на людей, а медичним працівникам створить гідні умови праці.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Коментуючи план Кабінету Міністрів України збільшити фінансування галузі до 2020 року до 5 відсотків від ВВП, Супрун знову ж таки підкреслила: «Це дуже багато». Але не згодні з нею європейські країни, США звідки вона родом, та навіть країни Азії. В більшості з цих країн середні витрати на медичну галузь становлять близько 8 відсотків ВВП.

Наприклад, Великобританія, яку як приклад постійно подають у Міністерстві охорони здоров’я та посилаються на те, що будують саме британську медичну систему, витратила за 2017 рік на медицину 115,6 мільярдів фунтів стерлінгів, що в перерахунку на гривню дає 3,7 триллионов грн  (3 737 136 780 756 грн – в очах рябить), при населенні близько 66 мільйонів чоловік.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

«В наступні три роки є план Кабміну збільшити фінансування охорони здоров’я на 25 мільярдів гривен – до 85 мільярдів грн. в 2020 році. У відповідному законопроектів (№6327 від МОЗ, в яку внесли правку саме народні депутати), також вказано, що 5% ВВП до 2020 року має бути передано на медичну систему. Це дуже багато!», — каже Супрун.

Так чи інакше, а треба відмітити, що країни, за системами яких МОЗ сьогодні пропонуємо реформувати українську медичну галузь, витрачають значно більше. Експерти ж повідомляють, у випадку, якщо галузь залишиться з сьогоднішнім фінансуванням, при зарплатах, які обіцяє Супрун, доведеться звільнити дві третини лікарів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook