Новини

Супрун: Безкоштовні вакцини будуть доступні навіть в приватних медзакладах первинки

Супрун отримала нагороду, медпросвіта

В.о. міністра Уляна Супрун повідомила про перерозподіл безкоштовних вакцин серед всіх медзакладів первинки, які підпишуть договір з НСЗУ.

«Ще одну зміну називаємо «Вакцина Є». Раніше, закуплені за бюджетні кошти вакцини були доступні лише для українців, які йшли в комунальні заклади охорони здоров’я первинної ланки. Ми в новій постанові створюємо механізм розподілу та перерозподілу державних вакцин серед усіх тих медичних закладів, в яких пацієнти можуть отримувати безоплатно якісні медичні вакцини на первинній ланці. Це включай й ті, які є приватними закладами, ФОПи, і важливо, що ми також забезпечуємо вакцинацію згідно з календарем щеплень у пологових будинках незалежно від форми власності», — повідомила Уляна Супрун.

Зазначимо, що за повідомленням керівництва МОЗ, наразі в Україні доступні абсолютно всі вакцини згідно з національним календарем щеплень. В той же час рівень вакцинації серед населення залишається на доволі низькому рівні, через що продовжуються спалахи кору та інших інфекційних хвороб.

МОЗ: Для профілактики грипу в Україні доступні дві вакцини

У МОЗ переконані, що спалахи різних захворювань припиняться, коли 95 відсотків населення буде вакциновано. Досягти цього рівня може допомогти реформа первинної ланки. Сімейні лікарі, терапевти і педіатри будуть проводити інформаційну кампанію щодо вакцинації серед населення.

Грип в Україні: За перший тиждень жовтня зареєстровано 143 052 випадки захворювання на грип та ГРВІ

Комментировать

Нажмите для комментария