В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно повідомила про запуск реформи з 2018 року. Перший крок – автономізація та створення Нацслужби здоров’я.
Автономізація розкриє потенціал, як лікарів, так і менеджерів, які ними керуватимуть. Основне направлення роботи кожного оновленого медичного закладу – робота на пацієнта. В цьому переконане керівництво Міністерства і Кабінет Міністрів.
«Коли лікарі не будуть обмеженими державною тарифною сіткою, лікарня зможе платити лікарям і медсестрам нормальні зарплати. Вже з 2018 року змінюється те, як ми будемо оплачувати сімейних лікарів і педіатрів і лікарів загальної практики – лікарі отримуватиме кошти за кожного пацієнта, хто записується до цього лікаря», — коментує майбутні зміни Уляна Супрун.
В той же час, для того щоб отримувати гідну зарплатню, Міністерство буде вимагати від лікарів та медичного персоналу максимальної віддачи. Наприклад, сімейних лікарі має опікуватись набраними пацієнтами весь рік. Звичайно, що є випадки, коли пацієнт самостійно вирішить піти від лікаря. Наприклад, через переїзд, але не через неякісно надані медичні послуги. Такі випадки контролюватимуться Національною службою здоров’я України.
Ковтонюк: Ми починаємо практику, коли державі називають цифри, а держава їх сплачує
«Лікар зможе мати до 2 000 пацієнтів – не більше. Переважно, вони матимуть тисячу – півтори пацієнтів. Ті лікарі, які зараз заробляють 5-6 тисяч гривень на місяць, зможуть заробляти 10-15-20 тисяч гривень в залежності від того, як вони будуть працювати – в амбулаторії, чи мати приватну практику, ФОП», — пояснює Уляна Супрун.
Нагадаємо, що перші зміни будуть проводитись саме на первинній ланці. Це необхідно для створення реєстру пацієнтів в рамках електронної системи eHealth та оптимізації витрат в галузі.
Комментировать