Новини

Супрун: 1 квітня почнеться підписна кампанія між лікарем та пацієнтом

Уляна Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я нагадала про скорий старт підписної кампанії та наголосила, що декларацію з лікарем можна підписати вже зараз.

«У квітні почнеться національна кампанія з вибору лікаря – кожен українець зможе обрати собі сімейного лікаря, терапевта чи педіатра і підписати з ним декларацію», — нагадує Уляна Супрун.

Втім, вже зараз кожен українець може укласти декларацію з лікарем в тих медичних закладах, які підключені до однієї з Медичних інформаційних систем та глобальної системи охорони здоров’я eHealth. Для цього необхідно надати певний перелік даних про себе.

Уляна Супрун нагадує, що згідно з медичною реформою більше немає необхідності користуватись медичним закладом, до якого пацієнт був прив’язаний за місцем реєстрації. Цю вимогу скасовано, отже тепер пацієнт може обрати лікаря навіть з іншого кінця міста. Але в міністерстві нагадують, що в таких випадках лікар, вірогідно, просто не зможе приїздити на виклики, тож пацієнтові доведеться самостійно їздити до нього.

В МОЗ наводить перелік документів, які пацієнт має надати лікарю для підписання декларації

«Якщо лікар, який супроводжував вас до початку кампанії з вибору лікаря, вас не влаштовує, час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я», — каже очільниця МОЗ.

Зазначимо, що одночасно з запуском підписної кампанії, офіційно запрацює система eHealth, за допомогою якої буде створено єдиний реєстр пацієнтів. За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, без реєстру НСЗУ просто не зможе визначитись з платним та гарантованим пакетами медичних послуг.

МОЗ оновило перелік джерел клінічних настанов, які можуть використовувати лікарі

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook