Новини

У Кіровограді з’явилась сучасна кардіохірургічна операційна

12 лютого у Кіровоградському обласному кардіологічному диспансері відбулося урочисте відкриття кардіохірургічної операційної. До цього операції на серці (коронарне шунтування, корекція вад серця, вживлення кардіостимуляторів) пацієнтам із Кіровоградщини робили в лікарняних закладах Києва та інших обласних центрів. Відтепер близько 120 таких оперативних втручань у рік матимуть змогу робити в Кіровограді.

На події були присутні Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко, директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.Амосова НАМН» Василь Лазоришинець, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтин Руденко, народний депутат України Костянтин Яринич, головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Ганна Сухомлин.

Загальна площа операційного блоку – 136 квадратних метрів. Окрім кардіохірургії, тут є блок ангіографічної діагностики і лікування. Операційна оснащена новітніми апаратами штучного кровообігу та штучного дихання, повністю укомплектована за всіма сучасними вимогами: спеціальна система вентиляції, струмопровідне заземлене покриття підлоги, що запобігає виникненню збоїв у роботі моніторів, та обладнання екстракласу, що максимально сприятиме успішній роботі хірургів.

Віднині Кіровоградський обласний кардіологічний диспансер є повноправним членом Асоціації серцево-судинної хірургії України.

Ганна Сухомлина представила головного лікаря кардіодиспансеру і команду кардіохірургів та медичних фахівців, які власне і робитимуть операції. Серед них — кардіохірург вищої категорії Андрій Клянчін, який переїхав до Кіровограда із Луганська, де працював завідувачем відділення і успішно оперував хворих. Інші фахівці – місцеві, які навчалися та набували досвіду в Києві при Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Саме хірурги із зазначеного Інституту приїжджатимуть до Кіровограда для того, щоб деякий час оперувати пацієнтів разом з командою кіровоградських хірургів. Планується, що під час однієї операції буде задіяна команда із 9 фахівців.

За словами Голови Кіровоградської облдержадміністрації в регіоні за останні два роки в галузь охорони здоров’я вкладено біля 2,5 мільярда грн. «Значні кошти виділяють бюджети різних рівнів для того, щоб забезпечити людям надання якісних медичних послуг європейського рівня, – зазначив Сергій Кузьменко після презентації операційної. – Ми відкрили опіковий центр, гемодіалізний центр, проводимо ремонт поліклінічного відділення в обласній лікарні, реалізуємо серйозний проект з капітального ремонту в дитячій обласній лікарні. Відкриття сьогодні кардіохірургії – це також надзвичайно важливо. Ми не можемо собі дозволити, щоб область з мільйоном населення не мала фахівців і обладнання для надання такої хірургічної допомоги.»

На цьому тижні фахівці розпочнуть готувати до операцій перших пацієнтів. А у перспективних планах – оснащення та відкриття при обласному диспансері кардіологічної реанімації.

Найближчим часом між Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Департаментом охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації буде підписано меморандум про співробітництво, у якому зазначатимуться всі деталі спільної роботи фахівців цих закладів з надання кардіохірургічної допомоги пацієнтам на Кіровоградщині.

Читайте также: У Дніпропетровську та Запоріжжі пройшли науково-практичні семінари з питань екстреної допомоги

Комментировать

Нажмите для комментария