Новини

Степанов: Потрібно активно залучати інші шляхи фінансування медицини, крім держбюджету

Фінансування охорони здоров’я в Україні має здійснюватися з різних джерел, необхідно активно залучати інші шляхи фінансування, крім державного бюджету, вважає міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми вважаємо, що необхідно активно залучати інші шляхи фінансування. Зокрема стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, у тому числі корпоративного. Це необхідно впроваджувати через зміни до податкового законодавства. Також необхідно залучати кошти місцевих бюджетів. Якщо у 2020 році місцеві бюджети заклали на охорону здоров’я 47,9 млрд грн, то у 2021 році ця цифра становить 38,5 млрд грн», — сказав він під час засідання Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування в понеділок.

«Також ми вважаємо необхідним впровадження листа очікування для виконання обов’язків держави щодо гарантованого забезпечення медпослугами громадян України і максимальне розширення бази платних послуг. Вважаю, що максимально необхідно вивести всі кошти з тіні», — додав міністр.

МОЗ України проводить консультації з розвитку центру транспланто-координації

Степанов наголосив, що у 2021 році МОЗ має намір ввести в експлуатацію всі відділення Охматдиту, добудувати корпус променевої терапії в Національному інституті раку, лікарню в Краматорську й онкодиспансер у Харкові.

Крім цього, міністерство має намір працювати над розвитком державно-приватного партнерства, впровадженням персонального ліцензування медпрацівників, розширенням програми реімбурсації, впровадженням е-рецептів на інсуліни, імуносупресивні препарати та наркотичні речовини.

Комментировать

Нажмите для комментария