Новини медицини

В українських державних медичних установах не вистачає близько 40 тисяч лікарів

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

За офіційними даними, в першу чергу не вистачає таких спеціалістів, як фтизіатри, працівників екстреної медичної допомоги, патологоанатомів. Дефіцит є і за іншими спеціальностями. 

Одна з головних причин збільшення дефіциту – масова міграція кваліфікованих медичних кадрів, про це повідомляє 24 канал.
При цьому, щороку кількість кадрів які їдуть збільшуються, а самі мігранти молодішають. Представник профільної асоціації сімейних лікарів Костянтин Надутий приводить інтернів з Миколаївщини, яких наприкінці минулого року фактично викупили декілька європейських сусідів, запропонувавши їм житло та 3 тисячі євро зарплатні.

«Наприклад, хірург в середньому проводить одну операцію в тиждень. Це в 4 рази менше, ніж його колега з ЄС. Від такого дисбалансу в сфері медицини в першу чергу страждають самі пацієнти. За статистичними даними, зараз в зоні ризику опинилися більше 20 мільйонів українців, які потребують регулярного медичного догляду», – йдеться в матеріалі 24 каналу.

Дефіцит медичних кадрів: Хірурги та анестезіологи масово звільняються та виїжджають

Одразу треба зазначити, що є декілька головних причин міграції медичних кадрів за кордон:

  1. Низькій рівень зарплатні, навіть у порівняні з середньою зарплатнею прибиральниці у супермаркеті. Згідно з інформацією з сайтів вакансій Work.ua, Rabota.ua, Hh.ua та інших, прибиральницям в середньому пропонують 6-7 тисяч гривень зарплатні на місяць, в той час як лікар на офіційній роботі за повну ставку з чергуваннями отримує 3,5-4 тисячі гривень.
  2. Примарність реформи охорони здоров’я. З часу вступу на посаду Уляни Супрун та її заступників пройшло майже два роки. За цей час лікарі фактично не отримали ніякого збільшення зарплатні, але не це головне. Фактично вони так і не зрозуміли в чому суть реформи та як вона працюватиме. Загальні фрази та не більше, про що офіційно вказують експерти галузі.
  3. Відсутність поваги до роботи медиків. Мало того, що поки з реформою спеціалісти не відчули ніякого покращення в роботі, вже другий рік офіційні представники влади, ЗМІ, та народ їх цькують. Тільки за офіційними публікаціями МОЗ України можна простежити ставлення керівництва відомства до медиків – всі корупціонери. Більше того, у ЗМІ постійно накручують населення скаржитись на медиків, а скарги, особливо щодо необхідності за щось сплачувати у лікарні МОЗ взагалі збирається передавати до НАБУ, а в НСЗУ обіцяють медзаклади залишати без державного фінансування.

Коли Чехію хвилює дефіцит кадрів у медицині – вони зовуть до себе українських спеціалістів

При всьому цьому треба зазначити, що керівництво МОЗ, незважаючи на свою ж статистику продовжує ігнорувати проблему дефіциту кадрів та відмовляється в це вірити. Для цього ще наприкінці 2016 року МОЗ навіть скасувало наказ про штатний розклад, дозволяючи медзакладам самостійно регулювати це питання, що дозволило Уляні Супрун та її команді зняти з себе відповідальність за дефіцит кваліфікованих медичних кадрів в Україні.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Дефіцит кадрів, кажете? То чому у центрах зайнятості відсутні дані про вільні вакансії для лікарів? Працюємо по-совковому! Я лікар-хірург. Стаж 20 років. Звільнився з ЗСУ у травні. Зареєструвався у центрі зайнятості. До цього дня жодної пропозиції роботи. А ви кажете — дефіцит )))

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції