Новини

Старт пілотного проект з трансплантації нирок замість гемодіалізу почнеться незабаром

Уляна Супрун_медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно анонсувала старт пілотного проекту з трансплантації нирок. На це в бюджет заклали вже 87 млн. грн.

Вже з 2019 бюджет на трансплантації нирок буде закладатися бюджети більше 100 мільйонів гривень на рік. Основна ідея полягає в тому, що пересадка нирок з трупних донорів (саме це закладено в пілот) обійдеться державному бюджету більше ніж в два рази дешевше, ніж гемодіаліз. Якщо на кожного пацієнта з гемодіалізом на рік йде 350 тисяч рік, то пересадка коштуватиме 50 тисяч і 100 тисяч на післяопераційний період.

«6000 українців з нирковою недостатністю продовжують залишатися життєвозалежними від гемодіалізу. У межах проекту вже з 2018 року зможемо проводити трансплатацію нирок в Україні (Київ, Запоріжжя, Дніпро, Харків, Львів та Одеса), і, відповідно, рятувати та покращувати якість життя багатьох наших громадян. Загалом з наступного року на розвиток трансплантації урядом закладено 112 млн грн», — написала Супрун.

У майбутньому, завдяки пілотному проекту, МОЗ сподівається створити механізм трансплант-координації технічного забезпечення та навчання лікарів, який зможе реалізувати потреби у трансплантації.

Комментировать

Нажмите для комментария