Новини

Станом на 05.11.2015 р. акцептовано ліків та виробів медичного призначення на суму 786,7 млн грн.

Станом на 05.11.2015 р. акцептовано ліків та виробів медичного призначення на суму 786,7 млн грн. за такими напрямами:

— Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини (централізована закупівля медикаментів для дітей, хворих на хворобу Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз, церебральний параліч, аутизм, нанізм, закупівля реактивів для проведення скринінгу новонароджених на фенілкетонурію та муковісцидоз, харчування для дітей хворих на фенілкетонурію);

— Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації»;

— Централізовані заходи із запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань;

— Централізовані заходи з трансплантації;

— Централізовані заходи розвитку донорства крові та її компонентів;

— Централізована закупівля медикаментів для лікування дорослих, хворих на гемофілію;

— Централізована закупівля медикаментів для лікування хворих на розсіяний склероз;

— Централізована закупівля медикаментів та дрібного лабораторного інвентарю для забезпечення проведення лікування безплідності жінок методами допоміжних репродуктивних технологій;

— Централізована закупівля бланків листків непрацездатності.

Віктор Шафранський: Розвиток первинної медико-санітарної допомоги є пріоритетом для МОЗ України

За участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, народних депутатів України, керівників департаментів охорони здоров’я, науковців та представників громадськості в приміщенні Верховної Ради України відбулося обговорення реформування Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час виступу зауважив, що Міністерство охорони здоров’я в контексті реформування пріоритетним напрямком вважає подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної лікарської практики — сімейної медицини. «Досвід пілотних регіонів показав доцільність юридичного, а відповідно і фінансового, розмежування первинного та вторинного рівня медичної допомоги, запровадження вільного вибору населенням сімейного лікаря, визначення сімейним лікарем медичного маршруту пацієнта, запровадження мотиваційних механізмів для ефективної профілактичної діяльності», — зауважив він.

Другим важливим напрямком реформування системи надання медичної допомоги є забезпечення ефективної діяльності системи екстреної медичної допомоги. «Досвід реформування цієї системи в окремих регіонах України показав свої позитиви як в плані більш раціонального використання ресурсів, так і медичної ефективності. Проте в більшій частині регіонів країни Закон України «Про екстрену медичну допомогу» не виконується у повному обсязі», — додав заступник Міністра.

Комментировать

Нажмите для комментария