Новини

Стало відомо за які медичні послуги пацієнти будуть платити самостійно з 2020 року

Врач_Медпросвіта

Національна служба здоров’я України в рамках пакету медичних гарантій забезпечить пацієнтам безкоштовну екстрену медичну допомогу, послуги сімейного лікаря, госпіталізацію. Але ряд послуг будуть платними.

Наразі відомо, що до гарантованого державою пакету медичних послуг не увійдуть та будуть повністю оплачуватись пацієнтами наступний перелік медпослуг:

 • планове лікування без направлення лікаря – тобто коли пацієнт сам вирішив, що йому потрібно до вузького спеціаліста (офтальмолога, отоларинголога, кардіолога тощо) і записався на прийом без направлення від сімейного лікаря (чи педіатра);
 • стоматологія – крім дитячої чи екстреної;
 • покращені умови лікування – приміром, палата на одну людину чи особливе харчування;
 • щеплення поза національним календарем – тобто від хвороб, не передбачених цим календарем: до прикладу, вітряна віспа чи менінгококових інфекцій;
 • оздоровчий масаж;
 • медичні довідки – для отримання водійський прав, віз, профілактичних оглядів, а також бальнеологія (лікування мінеральними водами) та інші немедичні послуги.

Нагадаємо, що перший в історії України гарантований пакет медичних послуг, які надаватимуться населенню повністю безоплатно мають затвердити вже восени цього року. Очікується, що на розгляд у Верховній Раді його подадуть в жовтні цього року, а вже з 2020 року він запрацює на первинній, вторинній та спеціалізованій ланках.

Найближчим часом МОЗ подасть законопроект про індивідуальне ліцензування лікарів до Верховної Ради

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції