Новини

Стали відомі результати міжнародного іспиту з основ медицини

Студенти_Медпросвіта

Найкраще склали тест студенти Тернопільського національного медичного університету, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Складала тест і перевіряла результати найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція — Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США). За оцінками NBME, середній відсоток правильних відповідей українських студентів 3 курсу — 30,24%. Це значно краще, ніж показники моніторингового дослідження, який проходити студенти 4 курсу в рамках міжнародного дослідження якості вищої освіти у березні цього року.

“Цим іспитом ми фактично розпочали нову еру в медичній освіті в Україні. Одночасно це кінець епохи продажу дипломів лікаря. У цьому абсолютно чітко переконались і студенти, і викладачі, і керівники медичних ЗВО. Загальна оцінка складання іспиту невтішна: іспит студенти склали, але стара система медичної освіти його провалила. Це доводить безпрецедентний спротив і саботаж, якого не було за жодного іншого іспиту до цього”, — сказав Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України. — “Ми захищатимемо порядних і чесних студентів, які прийшли і здали іспит попри дезінформацію та заклики до саботажу”.

Загалом IFOM склали 10 099 студентів. Із 2783 студентів, що не з’явились на іспит, 45 надали докази поважних причин. 

Загальний рейтинг університетів: 

Заклад вищої медичної освітиВідсоток правильних відповідей
Львівський медичний інститут21.29
Дніпропетровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини24.12
Чорноморський національний університет імені Петра Могили24.88
Київський медичний університет25.01
Луганський державний медичний університет25.53
Буковинський державний медичний університет26.34
Ужгородський національний університет26.62
Донецький національний медичний університет27.25
Медичний інститут Сумського державного університету28.22
Українська Медицинська Стоматологічна Академія28.43
Одеський національний медичний університет29.68
Запорізький державний медичний університет29.79
Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова30.19
Харківській національний університет імені В.Н. Каразіна30.79
Харківський національний медичний університет31.05
Міжнародна академія екології та медицини31.21
Івано-Франківський національний медичний університет31.39
Дніпровська медична академія32.33
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького32.90
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця34.69
Тернопільський національний медичний університет36.32

Попередній аналіз результатів показує, що рейтинг кожного університету співвідноситься з явкою: ЗВО з високою явкою зазвичай мають високий рейтинговий бал за успішністю. Це Запорізький, Львівський, Буковинський, Вінницький університети. Ті університети, які найбільше бойкотувати, мають найнижчі бали. 

«Незалежно від внутрішніх установок університетів чи ректорів, медична освіта буде розвиватися, а стандарти оцінки якості освіти відповідатимуть міжнародному рівню. Це є невід’ємна частина масштабної трансформації системи охорони здоров’я. Без цього професійного компоненту зміни у наданні медичної допомоги неможливі”, — сказав Олександр Лінчевський.

Результати, надані  Національною радою медичних екзаменаторів, аналізуватиме спеціальна комісія, яка визначатиме поріг “склав/не склав”. Для встановлення цього порогу братиметься до уваги і  вплив низки порушень, зафіксованих під час проведення іспиту. 

“Основні порушення, які зафіксували під час іспитів — це фотографування тестових завдань, їх розповсюдження  в інтернеті та месенджерах, заклики до саботування іспиту і недоброчесна поведінка деяких прокторів. Не всі ректори медуніверситетів забезпечили належні умови поведення іспиту”, — сказала Леся Войтенко, заступниця директора з організації та проведення ліцензійних іспитів Центру тестування при МОЗ України.

Пояснення МОЗ: Як працюватимуть нові клінічні протоколи роботи екстреної медичної допомоги або застереження від маніпулятивних висновків

Усі численні порушення правил проведення іспиту, а також доброчесності складання іспиту зафіксовані. Такі порушення матимуть наслідки, до забезпечення яких будуть долучені Національна поліція України, Служба безпеки України, Міністерство освіти та науки, а також Міністерство закордонних справ (оскільки переважна більшість порушників — студенти-іноземці).

МОЗ України розраховує на ефективну роботу правоохоронних органів і всіх органів влади, залучених до розслідувань і оцінки порушень під час міжнародного іспиту з основ медицини. Адже зараз йдеться про захист честі медичного диплому в Україні, а також життя і здоров’я пацієнтів майбутніх лікарів.

Нагадаємо, що більше 80% українців підтримують ідею строгих правил атестації майбутніх лікарів. Адже саме кваліфікація лікаря — ключовий фактор, що впливає в цілому на якість надання медичної допомоги.

Пояснення МОЗ: Як працюватимуть нові клінічні протоколи роботи екстреної медичної допомоги або застереження від маніпулятивних висновків

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції