Новини

Спочатку лікар надає послуги, потім звіт, лише потім — зарплатня

Зарплатня лікарів_гроші_монети_медпросвіта

Тарифікація лікарів проходитиме за звітами про проведену роботу з пацієнтами. Лікар, надавший медичні послуги, надаватиме звіт НЗСУ, а за це зарплатню.

Реформа фактично не передбачає авансове надання коштів, окрім деяких випадків передбачених Кабінетом Міністрів України. Фактичне фінансування надається лише за конкретно надані медичні послуги та лікарські засоби за програмою медичних гарантій на підставі інформації та документів, що внесені надавачем медичних послуг до електронної системи охорони здоров’я eHealth.

Схема робота для лікарів, як первинної, так і вторинної ланки передбачає, що медичний працівник надає медичні послуги (консультації, операційні втручання, тощо), потім складає звіт про проведену роботу у електронній системі закладу, яка підключена до eHealth, відправляє його до Національної служби здоров’я України. Потім НСЗУ перевіряє якість та реальність наданих послуг та оплачує їх лікарю.

Врачам работодатели готовы платить до 5 000. Дворникам, сварщикам и т.д. до 17 000 гривен

Окремо треба підкреслити, що взаємодія НСЗУ та лікаря передбачає, що медичній працівник надаватиме послуги за затвердженими протоколами. Таким чином МОЗ бажає виключити ситуації, коли лікар міг отримувати неправомірну вигоду.

«Оплата тарифу за надані медичні послуги та лікарські засоби здійснюється в порядку черговості надходження таких звітів», — зазначено на офіційному сайті відомства.

Наказ МОЗ Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я

На скільки ж система буде легшою по поданню звітності ніж паперовий варіант покаже тестовий період системи. Зараз фактично кожний медичний заклад може приєднатись до системи eHealth.

Комментировать

Нажмите для комментария