Новини

Віктор Ляшко підписав Меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center

Меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко взяв участь у підписанні угоди про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Superhumans Center.

Основною метою спільної діяльності у межах угоди є співпраця у протезуванні, реконструктивній хірургії, психологічній підтримці та реабілітації військових і цивільних громадян, які постраждали внаслідок військової агресії росії. У майбутньому така співпраця дозволить використовувати інноваційні технології, зокрема штучний інтелект, що в свою чергу значно підвищить якість життя постраждалих українців та дозволить їм бути активними у соціумі.

«Нині ми живемо у час великих трансформацій в системі охорони здоров’я. Тому такий інноваційний проєкт як Superhumans Center важливий для кожного українця. Адже війна сьогодні однозначно торкнулась кожного, когось було поранено фізично, а когось – психологічно. Саме тому кожен з нас має пройти власний шлях змін і певної реабілітації, щоб повернутися до повноцінного життя після цієї жорстокої війни. Створення такого центру в Україні є дуже почесною справою, адже наші люди є героями, і ми прагнемо зробити все, аби українці мали доступ до найкращого, що є у світі», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За словами міністра, проєкт одразу поєднуватиме три важливих аспекти, зокрема медичний, психологічний та соціальний.

Медичний напрям включатиме якісне протезування, лікування та реабілітацію в себе вдома. Адже тепер не потрібно буде їхати в Європу чи США, щоб обслуговувати протез та отримувати кваліфіковану допомогу. Мова йде про розвиток в Україні цілої галузі (протезування та реабілітації) та формування великих команд професіоналів, адже в клініці працюватиме навчальний центр для медиків.

Другий аспект є психологічним, коли в клініці медики працюватимуть з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). І це стосується як військових, так й тих, хто став безпосереднім свідком боїв, насилля чи інших жахів війни. Отримати ПТСР може і людина, яка пережила війну далеко від лінії фронту.

Третім є соціальний аспект, адже Superhumans – це не лише клініка, а й формування нового ставлення до людей з інвалідністю та людей із травмами війни. Це філософія рівності та гідності. Бо кожен українець є «суперлюдиною».

Ольга Руднєва, генеральна директорка Superhumans Center, прокоментувала: «Підтримка МОЗ багато значить для нас, адже ми маємо на меті створити спільну екосистему з державними закладами під час надання комплексної програми підтримки постраждалих від війни. Наше завдання — створити модель надання повної послуги людям, які втратили кінцівки, потребують реабілітації або реконструктивної хірургії. Віримо, що разом з МОЗ ми зможемо зробити таку послугу максимально якісною і доступною та масштабувати її в рамках України. Окреме завдання для нас — це навчання та підвищення кваліфікації фахівців на базі Superhumans, які б могли впроваджувати філософію відновлення постраждалих під час війни по всій Україні».

Відтак, багатофункціональний заклад охорони здоров’я – Superhumans Center з’явиться на Львівщині вже незабаром та стане прикладом партнерства між державою та приватними благодійними ініціативами. Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні для дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, а також лікуванні посттравматичного стресового розладу.

Відтепер наші захисники матимуть доступ до сучасної та новітньої медицини, яка вже сьогодні існує у провідних клініках світу та рятує життя.

Нагадуємо, що створення закладу відбуватиметься через модернізацію та переустаткування державної лікарні, яка нині діє в регіоні. Наразі розпочалася підготовка до її реконструкції.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook