Новини

Спеціальна комісія МОЗ направила 29 осіб на лікування за кордоном

МОЗ_Медпросвіта

Програма «Лікування громадян України за кордоном» знову запрацювала. 29 пацієнтів найближчим часом отримають гарантійний лист на оплату лікування.

Таким чином онкохворі, маючи на руках інформаційні листи для закордонних клінік про гарантію оплати лікування, зможуть підготовку до відправлення на лікування. Зазначимо, що початок роботи комісії пацієнтам довелось чекати декілька місяців. З яких причин засідання спеціальної комісії МОЗ так довго відкладалось не повідомляють.

Окремо необхідно зазначити, що загальна сума виділених коштів на державну програму цього року складає 389,9 мільйонів гривень. У МОЗ стверджують, що з початку 2018 року такі інформаційні листи про гарантію оплати лікування за кордоном отримало вже 148 осіб.

Також необхідно додати, що найближчим часом фінансування за цією програмою може значно збільшитись. Нещодавно профільний комітет ВРУ з питань охорони здоров’я схвалив законопроект, за яким майже 3 мільярди буде виділено на медичні програми у сфері охорони здоров’я. Про це офіційно заявила нардеп Ольга Богомолець.

Стало відомо про новий збудник пневмонії резистентний до антибіотиків

В той же час, як ця програма лікування за кордоном для українців продовжує існувати, в уряді ставиться питання щодо створення умов, в яких цю ж медичну допомогу громадяни зможуть отримувати в Україні. В звітах Рахункової палати є ряд рекомендацій для МОЗ по створенню профільних медзакладів, які будуть займатись трансплантологією.

Роман Ілик: 69% хворих йдуть до аптеки, а не до лікаря, зокрема через рекламу

Також ведуться розмови про передачу Київського центру трансплантології кісного мозку під контроль Міністерства. В самому центрі припускають, що заклад можуть просто закрити, але в міністерстві переконують, що вони отримають нове обладнання і він знову запрацює.

Комментировать

Нажмите для комментария