Новини

Спеціалізовані медзаклади НАМНУ мають бути реорганізовані та перейти на модель оплати послуг – МОЗ

Ковтонюк_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час Загальних зборів Національної академії медичних наук України заявив, що спеціалізовані медзаклади мають реорганізуватись та підписати договір з НСЗУ на постачання медпослуг населенню.

«Ми створюємо єдиний медичний простір — це означає, що пацієнт вільно обирає заклад, де хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я заплатить гроші закладам, які надали послуги. Ці зміни в системі охорони здоров’я закріплені в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». І заклади НАМНУ не повинні бути поза позитивними змінами, які відбуваються», — заявив Павло Ковтонюк під час свого виступу в рамках зборів.

Окремо стало відомо, що в МОЗ вже є своє бачення щодо основних принципів змін у фінансуванні закладів НАМНУ:

  • Медичним закладам НАМНУ, як і всім закладам охорони здоров’я країни, необхідно перейти на модель оплати послуг замість бюджету на утримання. Для цього цим закладам потрібно укласти договори з Національною службою здоров’я України, щоби почати отримувати гроші за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»;
  • З метою переходу на нову модель фінансування заклади НАМНУ повинні провести реорганізацію;
  • Перехід на нове фінансування буде поступовим, як і для всіх закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу;
  • Науковий бюджет буде відокремлений від оплат за медичні послуги.

МОЗ анонсує нові державні освітні стандарти для галузі «Охорони здоров’я» в Україні

Окремо нагадуємо, що МОЗ планує цілком реорганізувати українські відомчі медичні заклади. Наразі вже відомо, що МОЗ розпочинає реорганізацію підпорядкованих відомству Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», Національного інституту раку та Інститут серця МОЗ України. Після реорганізації всі ці медзаклади підпишуть договір з НСЗУ та отримуватимуть фінансування виключно за надані медичні послуги населенню.

Комментировать

Нажмите для комментария